Bielsko-Biała, 8 października 2012 r.

KOMUNIKATY


1.  Na kolejne zebranie Rady DIAK zapraszamy 12 listopada 2012 r. Zebranie rozpocznie się Mszą Św.   o godz. 1700 w Instytucie Teologicznym w Bielsku-Białej

2.W dniu 10 października 2012 odbędzie się Inauguracja roku Wiary połączona z inauguracją Roku Akademickiego w Instytucie Teologicznym. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 15: 30 w kościele  p.w.  Najświętszego Serca Pana ( przy dworcu ) w Bielsku-Białej . Na inauguracji w auli Instytutu  Teologicznego swój wykład wygłosi ks. Biskup Piotr Greger. Serdecznie zapraszamy.

3. W dniu 14 października 2012 r. będzie XII Dzień Papieski. Przed kościołami naszej diecezji odbędą się kwesty na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bardzo prosimy o wsparcie tego pięknego dzieła.

4. Informujemy, iż najbliższe Rejonowe Spotkania Formacyjne dla członków Akcji Katolickiej Diecezji
Bielsko-Żywieckiej odbędą się w dniu 20 października 2012 r. w następujących parafiach:
- Ks. Tomasz Gorczyński, Parafia J.Ch. Odkupiciela Człowieka. w Bielsku-Białej
- Ks. Robert Samsel, Parafia Parafia Św. Macieja  w Andrychowie
- Ks. Tomasz Chrzan, Parafia Św. Józefa w Oświęcimiu
- Ks. prof. Tadeusz Borutka , Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Drogomyślu
- Ks. Piotr Bączek, Parafia Św. Floriana w Żywcu
Temat wykładu związany będzie z rozpoczynającym się rokiem wiary.
Rozpoczęcie o godz : 9 00
Serdecznie zapraszamy!!!

5. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej zaprasza wszystkich wiernych na Korowód Świętych 27 października w Bielsku-Białej.
Rozpoczęcie o godzinie 16:00 prezentacją relikwii w Kościele p.w. Trójcy Świętej. Następnie przejście w uroczystym korowodzie ulicami Bielska-Białej do katedry św. Mikołaja, gdzie zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna.
Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych do uczestniczenia w tym wydarzeniu.

6. W dniu 25 listopada 2012 r. obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. I tym razem, całość uroczystości odbędzie się w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej. Szczegółowy program zostanie podany w następnym komunikacie. Serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe z parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej do uczestniczenia w obchodach święta Akcji Katolickiej.
Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Akcji Katolickiej wraz z rodzinami!!!

7. W dniu 4 listopada 2012 roku, na terenie obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu-Brzezince, odbędzie się droga krzyżowa za zmarłych. Rozpoczęcie o godzinie 14 00, przy Bramie Śmierci.

8. Informuję że nastąpiła zmiana jeśli chodzi o termin Rekolekcji Adwentowych u Sióstr Serafitek w Hałcnowie. Właściwy termin rekolekcji dla członków Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej przypada na  7-8 grudnia 2012 r.
Zapisy do dnia 30 listopada w biurze DIAK. Koszt  60 zł od osoby.
Serdecznie zapraszamy.

9. Informujemy, iż są jeszcze dostępne Materiały Formacyjne Akcji Katolickiej na rok 2013
„ Być solą ziemi”.  Cena egzemplarza to 15 zł. Można również zakupić najnowszy Biuletyn nr 41 Akcji Katolickiej w cenie 3 zł za egzemplarz, oraz znaczki AK w cenie 10 zł za sztukę. Materiały są dostępne w biurze DIAK.


10. Informuje iż, w biurze DIAK oraz ze strony internetowej można pobrać Regulamin XIII Przeglądu Pieśni Patriotycznej wraz z Kartą Zgłoszenia Uczestnika oraz Protokół z Parafialnego Przesłuchania Uczestnika. Zapraszamy!.

11.Uprzejmie informujemy, że przy rozliczeniu podatku za rok 2012, będzie możliwość przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Serdecznie wszystkich zachęcamy do przekazania 1% na rzecz Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej ( KRS 0000247812), lub Fundacji Światło Nadziei ( KRS 0000175073).

12.Serdecznie zachęcamy wszystkich do rozpoczęcia studium liturgiczno-kanonicznego w Instytucie Teologicznym. Wykłady odbywają się dwa razy w miesiącu w piątki. Szczegółowe informacje na stronie:www.it-bielsko.edu.pl

13.  W związku z prowadzonym remontem starej plebanii w Jeleśni prosimy, aby każdy Parafialny Oddział wyszukał i wskazał kilku lub kilkunastu potencjalnych sponsorów tego przedsięwzięcia. Staramy się o różne środki zewnętrzne, ale nikt nie sfinansuje nam tego przedsięwzięcia w całości. Jest potrzebny udział własny w finansowaniu. Ważna będzie każda uzyskana złotówka. Dlatego też prosimy, aby w miarę możliwości Parafialne Oddziały w uzgodnieniu ze swoim proboszczem podjęły się  zbiórki na ten cel w swojej parafii, oczywiście w dogodnym terminie. Ze strony Zarządu Diecezjalnego są przygotowane foldery, które będą pomocne w przekazywaniu informacji o przedsięwzięciu. Serdecznie dziękujemy tym parafiom, które do tej pory wspomogły finansowo remont plebanii w Jeleśni.

14. Redakcja miesięcznika „ Akcja” prosi Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej o regularne nadsyłanie informacji ( wraz ze zdjęciami) o wydarzeniach w parafialnych oddziałach. Informacje należy nadsyłać na adres internetowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) do 18 dnia każdego miesiąca.

15.  Serdecznie zachęcamy wszystkich do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Zespół Radiowy Akcji Katolickiej.  Audycje radiowe emitowane są przez radio „Anioł Beskidów” w każdą  drugą  niedzielę miesiąca  godz. 900 i powtarzane o godz. 2000.

Biuro DIAK czynne:
poniedziałek - wtorek w godz. od 10:00 do17:00, środa - piątek w godz. od 8:00 do 15:00.
Biuro Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej
ul. Żeromskiego 5-7, 43-300 Bielsko-Biała, tel/fax: 33 819 06 16
| Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | www.akcja.diecezja.bielsko.pl