ICE – w nagłym wypadku

Każdego dnia możemy znaleźć się w sytuacji gdzie będziemy musieli udzielić pomocy osobie nieprzytomnej, z która nie będzie można nawiązać kontaktu słownego, tym samym nie będzie można uzyskać informacji na temat zażywanych leków, przebytych chorób, uczuleń czy dolegliwości.

Czy jest jakieś wyjście z takiej sytuacji? Tak!

Odnalezienie przy poszkodowanym I.C.E.

Coraz więcej osób korzysta z inicjatywy stworzonej przez włoskich ratowników medycznych o nazwie I.C.E /ang. In case of Emergency pol. W nagłym wypadku/.

Z I.C.E można korzystać na dwa sposoby:

  • W książce telefonicznej telefonu komórkowego umieszczamy wpis pod hasłem „I.C.E” gdzie wpisujemy numer telefonu do osoby, która ma najwięcej informacji na temat naszego stanu zdrowia matka/ojciec/żona/mąż/syn/córka itd.

 

  • Wypełniamy kartę I.C.E ze swoimi danymi adresowymi, chorobami, zażywanymi lekami, uczuleniami a także z numerem telefonu do osoby która ma informacje na temat naszego stanu zdrowia, a następnie umieszczamy ją dokumentach, które nosimy zawsze przy sobie np. portfel.

Korzyści płynące z I.C.E są ogromne! Bo dla służb ratunkowych często te podstawowe informacje na temat przebytych chorób, zażywanych leków czy alergii mają ogromny wpływ na postawienie szybkiej diagnozy już na miejscu zdarzenia a jak wiadomo w sytuacji nagłego zachorowania czas jest na wagę złota…a nawet życia!

Na całym świecie z inicjatywy I.C.E korzystają setki tysięcy osób, skorzystaj i TY! 

Dawid Olejak