ROZMAITOŚCI

W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.

Podkategorie

Super-Nowa, MH, 20.12.2010

Zapraszamy na halcnow.pl

O tym, że trwają intensywne prace nad odświeżeniem serwisu halcnow.pl wiedzieliśmy już od kilku tygodni. Tymczasem już wczoraj, twórcy serwisu zaskoczyli nas miłą informacją. Odnowiony serwis internetowy wystartował!
„Ruszyliśmy z nową hałcnowską stroną internetową. Jeszcze nie wszystko działa jak należy, jeszcze nie wszystkie zakładki są zapełnione. Jeszcze zdarzają się błędy i pomyłki - należy jednak pamiętać, że całość tworzona jest społecznie, bez jakiegokolwiek wynagrodzenia, siłami grupki zapaleńców, którzy zechcieli poświęcić swój czas prywatny. W większości są to ludzie niekoniecznie znający się na informatyce. Obsługa strony stanowi więc dla nich całkowitą nowość, muszą się nauczyć jej od podstaw. Samo zbieranie informacji i artykułów wymaga sporego nakładu pracy i czasu. Uznaliśmy jednak, że nie ma co zwlekać, pora by nasza nowa, wspólna strona internetowa rozpoczęła służbę dla naszej dzielnicy” – poinformował Bronisław Szafarczyk, który opiekuje się stroną.
 
Hałcnowska strona dzielnicowa jest przykładem dla innych, że można w pozytywny sposób pisać o swojej ulicy, swoim osiedlu, czy o swojej dzielnicy. Nam niezmiernie miło, że administratorzy strony wśród zaprzyjaźnionych serwisów wymieniają naszą Redakcję.
 
Strona halcnow.pl działa pod patronatem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Hałcnowa. Nawet jeden z miejscowych księży, ks. dr Stanisław Lubaszka udzielił jej błogosławieństwa. Na stronie głównej serwisu czytamy: „Zbliżający się Nowy Rok jest okazją do zainaugurowania nowej odsłony naszego portalu. Dziękuję Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Hałcnowa, a szczególnie panu Bronisławowi Szafarczykowi, za podjęcie odpowiedzialności za funkcjonowanie naszej strony internetowej. Wszystkim zaangażowanym w moderowanie portalu życzę satysfakcji wypływającej ze świadomości, że przyczyniają się do dobra wspólnego. Niech nowa strona służy wszystkim Hałcnowianom - również tym, których losy rzuciły w różne miejsca w kraju i za granicą - i niech przyczynia się do budowania międzyludzkich więzi i poczucia dumy, że warto tu być”.
- Stanisław Lubaszka jest tak po prawdzie ojcem przedsięwzięcia. To on był parę lat temu inicjatorem utworzenia strony hałcnowskiej, która funkcjonowała do teraz. To on zainicjował funkcjonowanie aktywnego forum, na którym ostatnio prowadzona była lokalna kampania wyborcza, na którym dyskutuje się o sprawach dzielnicy. Do tej pory był to portal tak faktycznie parafialno-społeczny. Teraz patronat nad nim przejęło Stowarzyszenie - wyjaśnia Bronisław Szafarczyk.

 
My również przyłączamy się do tych życzeń, życząc autorom strony, jak największej liczby Czytelników, mnóstwa pomysłów oraz lekkości pióra!

 

Nasze-Osiedla, KGO, 27.12.2010

Portal, który warto odwiedzić

Miłośnicy Hałcnowa, dzielnicy Bielska-Białej, zapraszają na swoją stronę, która od kilku dni działa w nowej odsłonie. Jeszcze lepszej i przyjemniejszej dla oka. „Rozpoczęła służbę dla dzielnicy”. Wszystko za sprawą ludzi, którzy postanowili zjednoczyć swoje siły i razem działać na rzecz osiedla. Portal www.halcnow.pl działa od kilku lat. Jednym z jego inicjatorów był ksiądz Stanisław Lubaszka.
– To miejsce wymiany informacji, promowania dobrych inicjatyw, spierania się, ale zawsze z poszanowaniem drugiej osoby – mówi ksiądz Stanisław, któremu z pomocą, w prowadzeniu strony, przyszło Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Hałcnowa.

Za nową odsłonę witryny, która ruszyła kilka dni temu, jest natomiast odpowiedzialny Bronisław Szafarczyk, wielki miłośnik, a zarazem mieszkaniec, Hałcnowa. To właśnie on koordynuje pracę zespołu portalu.
– Ruszyła nowa strona. Jeszcze nie wszystko działa jak należy, jeszcze nie wszystkie zakładki są zapełnione. Jeszcze zdarzają się błędy i pomyłki - należy jednak pamiętać, że całość tworzona jest społecznie, bez jakiegokolwiek wynagrodzenia, siłami grupki zapaleńców, którzy zechcieli poświęcić swój czas prywatny – podkreśla pan Bronisław. – W większości są to ludzie, którzy niekoniecznie znają się na informatyce. Obsługa strony stanowi więc dla nich całkowitą nowość, muszą się nauczyć jej od podstaw. Samo zbieranie informacji i artykułów wymaga sporego nakładu pracy i czasu. Uznaliśmy jednak, że nie ma co zwlekać. Pora, by nasza nowa, wspólna strona internetowa rozpoczęła służbę dla naszej dzielnicy – dodaje nasz rozmówca.

Na stronie znajdziemy informacje, które mogą zainteresować mieszkańca, jak również przyjezdnego. Jest to więc historia parafii, godziny dyżurowania rady osiedla, dzielnicowego oraz wykaz przychodni zdrowia. Nie brakuje danych o instytucjach publicznych oraz forum, które należy do tych bardziej aktywnych. Wszystko to okraszone jest artykułami dotyczącymi dzielnicy.

Nie ulega wątpliwości, że hałcnowski portal warto odwiedzić. Szacunek i podziw wzbudza również zapał, pasja mieszkańców, którzy nie siedzą z założonymi rękami i działają na rzecz lokalnej społeczności.