• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inwestycja przy ul. Witosa (?)
Witam. Przy ulicy Witosa od pewnego czasu powstaje intrygujący obiekt. Z tablicy informacyjnej udało mi się uzyskać następujące dane: budowa: "Hala obsługi motoryzacyjnej", inwestor: Multiform Dariusz Krywult. http://www.multiform.com.pl/

Zastanawiająca jest jednak konstrukcja samego obiektu: Od strony Lipnika jest to zwyczajna hala stalowa o wymiarach mniej więcej 30m x 40m. Od strony ulicy Witosa konstrukcję otacza żelbetowy mur obsypany ziemią.

W sąsiedztwie są domy mieszkalne a inwestycja jest dość niejasnego przeznaczenia. Ma ktoś jakieś informacje na ten temat?
  Odpowiedz
W podanym przez Ciebie linku jest mnóstwo adresów. Może, najłatwiej zapytać u źródła?
  Odpowiedz
Możesz także zapytać w Wydziale Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego - komu i na co wydawali pozwolenie na budowę...
  Odpowiedz
(17-02-2013, 19:10 )jamaall napisał(a): " Przy ulicy Witosa od pewnego czasu powstaje intrygujący obiekt.(...)
Zastanawiająca jest jednak konstrukcja samego obiektu: Od strony Lipnika jest to zwyczajna hala stalowa o wymiarach mniej więcej 30m x 40m. Od strony ulicy Witosa konstrukcję otacza żelbetowy mur obsypany ziemią."

Czy mógłbyś przybliżyć miejsce tej inwestycji?
  Odpowiedz
Hala mieści się przy ul. Wincentego Witosa, jakieś 200m powyżej zakładów wodociągowych Aqua idąc od strony szkoły. Mniej więcej na przeciwko nie istniejącego już boiska zwanego niegdyś żargonowo "Sztambrochy".

Zaznaczam raz jeszcze, że od strony drogi obiekt jest sprytnie zakamuflowany zwałami gruntu.
  Odpowiedz
Zaraz, zaraz - przecież przepisy budowlane wymagają, by na terenie inwestycji znajdowała się tablica informacyjna.

§ 13. 1. Tablica informacyjna zawiera:
1) określenie rodzaju robót budowlanych oraz adres prowadzenia tych robót,
2) numer pozwolenia na budowę oraz nazwę, adres i numer telefonu właściwego organu nadzoru budowlanego,
3) imię i nazwisko lub nazwę (firmę), adres oraz numer telefonu inwestora,
4) imię i nazwisko lub nazwę (firmę), adres i numer telefonu wykonawcy lub wykonawców robót budowlanych,
5) imiona, nazwiska, adresy i numery telefonów:
a) kierownika budowy,
b) kierowników robót,
c) inspektora nadzoru inwestorskiego,
d) projektantów,
6) numery telefonów alarmowych Policji, straży pożarnej, pogotowia,
7) numer telefonu okręgowego inspektora pracy.

Znając numer pozwolenia na budowę można zapytać w Wydziale Urbanistyki i Architektury o szczegóły...
  Odpowiedz
(19-02-2013, 11:23 )jamaall napisał(a): "Zaznaczam raz jeszcze, że od strony drogi obiekt jest sprytnie zakamuflowany zwałami gruntu."
Dzięki, obejrzę i spróbuję się czegoś o tym dowiedzieć w ratuszu.

Odpowiedz
Wielkie dzięki, sam wyjeżdżam jutro z Bielska i nie bardzo mogłem się sprawie bliżej przyjrzeć. Przyznam, że trochę mnie intryguje. Tutaj jest lokalizacja na googlemaps:

tutaj

Obecnie hala znajduje się dokładnie na przeciwko punktu "A".
  Odpowiedz

Byłem, widziałem. Rzeczywiście obiekt duży, ale stawiany na terenie już bardzo intensywnie zainwestowanym. Na tej działce i duże centrum logistyczne, i firma zajmująca się konserwacją samochodowych klimatyzacji, i nawet izba(?)celna, a także elektromechanika samochodowa. A i to nie wiem, czy wymieniłem wszystko. Ale faktycznie obiekt od ulicy Witosa zakamuflowany.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości