• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z braku wydarzeń (grzyby)
Obserwujecie wysyp grzybów? Ja zebrałem w swoim osobistym ogrodzie ok. 3 kg grzybów, na razie....Smile ( koźlarze - po prostu kozaki i maślaki). Jutro skoszę kolejną porcję młodzieży - niech nocą podrośnie. Wiem, że grzybiarz nie zdradza swoich miejsc, ale czy warto zapuszczać się w las na pograniczu Janowic i Bestwiny lub Kęt Podlesie? Osobisty ogród mam, powiedzmy w bezpośredniej okolicy klasztoru Serafitek, także chyba te dary zaatakowały centrum Hałcnowa i warto się rozglądać....
  Odpowiedz
Nie wiem jak Kęty Podlesie, ale Rzyki za Andrychowem niesamowicie urodzajne są tej jesieni, natomiast w okolicach Janowickiego lasu widzę grzybiarzy z pełnymi koszyczkami. Ja na szczęście mam kilka brzózek koło domu, kozaczki piękne. Kilka kroków pod las i tam fajny zagajniczek z brzózkami - jest co zbierać
  Odpowiedz
Zgadza się, byłem wczoraj w tzw. Księżym Lesie i okolicy, nazbierałem w większości maślaki.
  Odpowiedz
Chyba po następnym deszczu, napadnę, bladym świtem na Wasze rewirySmile
  Odpowiedz
Ja dzisiaj korzystając z ciszy w lesie(deszczyk) wyskoczyłem na godzinkęWink
Były takie okazy

[Obrazek: afc7cd7b000d79cd5071bb52]

Ale także kilkanaście takich okazówSmile

[Obrazek: b2aac0d0002c40655071bb76]

Po wczorajszym wypadzie taki spacer mimo deszczu był jak zbawienna odnowa.Smile
  Odpowiedz
Ten prawdziwek wygląda jak prawdziwy!

[Obrazek: 04icon_rotfl.gif] [Obrazek: 2smiech.gif]
  Odpowiedz
Bo to dobra charakteryzacja jest.Wink
  Odpowiedz
To mi wygląda na maślaka... oczywiście foto niżejSmile
  Odpowiedz
(10-10-2012, 15:53 )helcen napisał(a): To mi wygląda na maślaka... oczywiście foto niżejSmile
Muszę cię rozczarować, to w czystej postaci prawdziwek. Padał deszcz stąd pewnie twoja myślSmile

Odpowiedz
Musze przyznać, że fotka super a prawdziwek jeszcze lepszy.
Ja byłem dwa razy na grzybach w lesie przed Kętami oraz raz w Straconce.
Niestety w Ketach nie było rewelacji. Natomiast w Straconce pełny koszyk, w większości podgrzybki i opieńki, które się zaczynają pokazywać.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości