• 2 głosów - średnia: 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beskidzka Droga Integracyjna
Byłem widziałem i ...zmartwiłem się.

Zainteresowanych mieszkańców całkiem sporo. Lokalnych działaczy, którym dobro dzielnicy i jej mieszkańców powinno leżeć na sercu - ani widu, ani słychu. Jedynie Pan Franciszek Nikiel był na posterunku.

Projektanci i przedstawiciele inwestora długo i zawile tłumaczyli swoje zamiary. Prezentację mieli dość marnie opracowaną, zbyt wiele danych technicznych, które do sprawy niczego nie wnosiły, zbyt mało obrazków, które mogłyby zebranym przybliżyć problem. Niestety, mówili językiem nazbyt technicznym, jak do drogowców - nie za bardzo zrozumiale dla większości zgromadzonych. Nie potrafili wyjaśnić, że projekt węzła Suchy Potok otrzymali od GDDKiA w Katowicach - wraz z wylotowym odcinkiem BDI, do którego tylko musieli się podłączyć. Tymczasem dla wielu zebranych właśnie ten fragment przyszłych dróg był poważnym problemem. Wreszcie niezastąpiony Pan Franciszek wziął sprawy (mikrofon) w swoje ręce i jasno wyklarował zebranym o co w tym wszystkim chodzi, dzięki czemu dyskusja została skierowana na właściwe tory. Oczywiście dla wielu mieszkańców (w tym także tych "nowych", którzy całkiem niedawno wybudowali tu swoje domy) największym problemem było i jest zamiar wyburzenia tych domów w związku z budowa drogi. Powstaje więc pytanie - dlaczego nasze miasto nie dysponowało i nie dysponuje planem zagospodarowania, który określiłby trasę drogi i uniemożliwił wydawanie pozwoleń na budowę tam nowych domów? Dlaczego pozwolono się osiedlać nowym mieszkańcom na trasie przyszłej drogi? Dlaczego teraz grożą im wyburzenia? Kto znowu "zawalił"? Dlaczego sąsiedzi (Kozy) mogą mieć plan zagospodarowania z którego jasno wynika którędy powinna przebiegać ta droga - a u nas znowu nic?

Martwi brak zainteresowania tematem ze strony działaczy. A może jednak byli - a ja powinienem pójść do okulisty? Jeśli tak było, to gotów jestem publicznie tutaj się pokajać...
  Odpowiedz
Kolejna prezentacja i kolejne konsultacje przed nami.
W wyniku ostatniego spotkania projektanci opracowali korekty projektu, który chcą ponownie z nami skonsultować.
Aby dowiedzieć się czegoś więcej - czytajcie artykuł "Węzeł Suchy Potok - konsultacje społeczne" (pod zakładką KALENDARZ WYDARZEŃ).

Według informacji GDDKiA O/Kraków, juz od paru dni w naszym Domu Kultury można zapoznać się z poprawioną dokumentacją. W najbliższy poniedziałek od godz. 12:00 do godz. 17:00 projektanci udzielać będą wyjaśnień, a od 17:00 rozpoczną się konsultacje oficjalne.

W artykule są linki do strony GDDKiA, skąd można pobrać rysunki projektu w formacie pdf.

Czy będą na konsultacjach nasi wybrańcy?
  Odpowiedz
Po korekcie.

http://krakow.gddkia.gov.pl/images/stori...zebieg.pdf
  Odpowiedz
Wczoraj , o godz 17.00 w sali Domu Kultury w Hałcnowie, odbyło się spotkanie konsultacyjne (w moim, odczuciu informacyjne, byłem tam tylko kilkadziesiąt minut) z mieszkańcami naszej dzielnicy, a przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Krakowa i Katowic. Na wnioski, przyjdzie nam zapewne poczekać. Zainteresowanie tematem budowy węzła "Suchy Potok", było nad podziw duże.
Oto, mała foto relacja z wczorajszych konsultacji.

[Obrazek: 010wq.jpg]

[Obrazek: 39974591.jpg]

[Obrazek: 35637791.jpg]

[Obrazek: 30353474.jpg]

[Obrazek: 17182051.jpg]

[Obrazek: 48231716.jpg]

[Obrazek: 76514776f.jpg]

[Obrazek: 012zgb.jpg]
  Odpowiedz
Dzieki fotomanie za tę fotorelację. Niestety, inne obowiązki nie pozwoliły mi uczestniczyć w tych konsultacjach. Jak mieszkańcy przyjęli zaproponowane zmiany przebiegu BDI?
Widzę, że na sali był obecny dyrektor MZD - pan Waluś. Był też niezawodny radny - pan NIkiel. Czy zauważyłeś kogoś z naszej RO?
  Odpowiedz
Myślę, że najbardziej kompetentną osobą byłby tu, p. Franciszek Nikiel, który na bieżąco uczestniczy w konsultacjach. A może, sami zainteresowani obecni na tym spotkaniu podzielą się z nami swoimi spostrzeżeniami.
Czy byli przedstawiciele naszej RO ? Trudno powiedzieć (nie znam wszystkich), natomiast liderów nie widziałem.
  Odpowiedz
Od jakiegoś czasu śledzę dyskusję o BDI na takim forum:

http://www.skyscrapercity.com/showthread...36&page=67
  Odpowiedz
Korzystają z moich zdjęć Smile
  Odpowiedz
Odświeżmy ten wątek:

„Obecnie BDI znajduje się na etapie przygotowania inwestycji, opracowywania Studium Techniczno- Ekonomiczno- Środowiskowego - etap II. Opracowanie jest w fazie końcowej, przed złożeniem wniosku o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowane jest na II połowę 2014r. Aktualnie nie ma tej inwestycji w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015.

Budowa tej drogi jest przedsięwzięciem, z którym wiązane są olbrzymie oczekiwania społeczne w zakresie usprawnienia komunikacji, ale jednocześnie następuje spiętrzenie wzajemnie wykluczających się oczekiwań, co powoduje konflikty i kolizje interesów, a w konsekwencji wolniejszy od zakładanego postęp prac. Pożądanym terminem realizacji BDI jest perspektywa finansowa w latach 2017-2018.”

źródło: http://mamnewsa.pl/newsy,6157-co-tam-sly...sko-krakow-
  Odpowiedz
Czyżby kolejny krok naprzód w sprawie budowy BDI?

Przeczytajcie TUTAJ
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości