• 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciąg dalszy drogi S1 od węzła SuchyPotok w kierunku północnym
#1
Może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale prace projektowe nad przedłużeniem drogi S1 od węzła Suchy Potok - w kierunku północnym (a więc poprzez ul. Wyzwolenia i wzdłuż ul. Zagrody), są kontynuowane. Najnowsza informacja dotycząca tej inwestycji pochodzi z dnia 8 kwietnia 2009 r.
Oto treść komunikatu:

W dniu 8 kwietnia odbyło się spotkanie wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka i małopolskiego Jerzego Millera w sprawie optymalnego przebiegu projektowanej drogi ekspresowej S1 na odcinku przebiegającym między województwami.

Przyjęty przez wojewodów wariant VI tego odcinka uwzględnia postulaty Komitetu ds. Dziedzictwa Kulturowego w Polsce oraz ekspertów UNESCO, postulujących oddalenie przebiegu trasy S1 od byłego obozu Auschwitz-Birkenau.

Przy wyborze optymalnego przebiegu tego odcinka wojewodowie uwzględnili też rolę i funkcję projektowanej trasy w obsłudze komunikacyjnej mieszkańców obu województw.

Na przebieg drogi na tym odcinku złożą się dotychczasowe warianty IV i V. Natomiast ochrona obszaru Natura 2000 (stawy w Brzeszczach, Dolina Dolnej Soły), przez który będzie przebiegać projektowany odcinek drogi ekspresowej S1, będzie skoordynowana przez regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska województwa śląskiego i małopolskiego.

Nowo projektowany odcinek drogi ekspresowej S1 będzie miał długość 40 km. Wojewodowie przyjęli wstępny harmonogram prac przygotowawczych, który powinien zagwarantować realizację tego odcinka w latach 2011-13.

Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Jak z tego wynika, w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się ciągu dalszego inwestycji drogowych na terenie naszej dzielnicy. Proponuję tereny przyszłej inwestycji "obfocić", aby zachować dla przyszłych pokoleń, ich teraźniejszy wygląd...
  Odpowiedz
#2
To nas też w jakimś stopniu dotyczy:

Batalia o ekspresówkę
  Odpowiedz
#3
Podyskutujmy o przebiegu drogi S1 od węzła Suchy Potok w kierunku północnym. Ktoś ma jakies przemyslenia? Był ktoś na prezentacji w domu kultury, jaka odbyła się w wrześniu?
  Odpowiedz
#4
Rada Osiedla Hałcnów, po zapoznaniu się z aktualną dokumentacją drogi, postanowiła przekazać inwestorowi swoje krytyczne uwagi. Podobne krytyczne uwagi przekazał także prezydent Miasta Bielska-Białej.
Z obydwu pismami można zapoznać się w zakładce Rada Osiedla (strona główna).

  Odpowiedz
#5
TUTAJ znajdziecie artykuł mówiący o planach budowy drogi S1 oraz o problemach projektantów w Brzeszczach i Oświęciumiu.
  Odpowiedz
#6
(13-01-2013, 12:45 )tsp napisał(a): Rada Osiedla Hałcnów, po zapoznaniu się z aktualną dokumentacją drogi, postanowiła przekazać inwestorowi swoje krytyczne uwagi. Podobne krytyczne uwagi przekazał także prezydent Miasta Bielska-Białej.


Mamy odpowiedż Generalnej Dyrekcji w tej sprawie( z dn. 6.o2.13, dotarła 14.02.13).
1.Po analizie projektant zaprojektował kilka wersji nowego przebiegu wysokościowego trasy.
2.Wybrano wariant najbardziej spełniający postulaty Rady Osiedla Hałcnówi oczekiwania Prezydenta B-B tj. z maksymalnym możliwym obniżeniem niwelety w rejonie węzła i z przejściem drogi ekspresowej pod ul. Wyzwolenia w wykopie.
3.Do pisma dołączono profil podłużny drogi ekspresowej na terenie Gminy Bielsko-Biała.
  Odpowiedz
#7
(16-02-2013, 00:03 )dex54 napisał(a): Wybrano wariant najbardziej spełniający postulaty Rady Osiedla Hałcnów i oczekiwania Prezydenta B-B

I o to nam chodziło! [Obrazek: 0yahoo.gif]
  Odpowiedz
#8
(16-02-2013, 08:42 )tsp napisał(a): I o to nam chodziło! [Obrazek: 0yahoo.gif]

Dokładnie tak. I sądzę, że jest to jakiś sukces, a tsp maczał w tym palce.
  Odpowiedz
#9
Witam,pytanie moje brzmi ktoredy pojdzie ta droga,mam dzialke na ulicy taterniczej chcialbym sie tam budowac i nie wiem czy tamtedy bedzie przebiegac droga,prosze o jakies informacje
  Odpowiedz
#10
Po pierwsze - witamy nowego forumowicza. Mam nadzieję, że będzie aktywnym dyskutantem - czego jemu i nam życzę...

Skoro jesteś nowy na naszym podwórku, to zapewne nie wiesz, że dyskusja o przebiegu S1 toczy się już od jakiegoś czasu. W wrześniu ubiegłego roku było w naszym Domu Kultury spotkanie, na którym projektanci przedstawiali aktualną dokumentację projektową drogi. Zasadniczo pas terenu przeznaczony na jej budowę wyznaczony został na obszarze naszego miasta już dosyć dawno - bo na początku lat 80-tych ubiegłego wieku. Trochę mnie dziwi i martwi, że kolejni nabywcy działek budowlanych nie zapoznają się z planami zagospodarowania miasta, a potem przeżywają różne roczarowania.
Na naszej stronie było już kilka artykułów dotyczących tego tematu:

KROI NAM SIĘ NOWA POTĘŻNA INWESTYCJA DROGOWA
PISMA W SPRAWIE DROGI S1

Obecnie przebieg drogi S1 w naszej dzielnicy jest właściwie ustalony, jednak za wyjątkiem właśnie rejonu ulic Taternicza - Jowisza. Wynika to z dość żywych dyskusji toczonych w sąsiedniej gminie, czyli w Bestwinie. Uaktywniły się tam różne grupy nacisków reprezentujące mieszkańców różnych rejonów. Projektanci opracowali więc kilka wariantów przebiegu drogi przez tę gminę - co rzutuje właśnie na jej przebieg u nas - w obszarze sąsiadującym z Janowicami.
Rada Osiedla Hałcnów jest w stałym kontakcie zarówno z inwestorem (Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach), jak i z projektantem (Biuro Projektów KV w Warszawie). Otrzymuje od nich kolejne wersje dokumentacji. Aktualnie otrzymaliśmy tzw. profil podłużny drogi od węzła Suchy Potok w kierunku północnym, zmieniony na prośbę RO tak, aby droga ekspresowa przechodziła pod ul. Wyzwolenia, a nie nad nią. Zmieniony plan sytuacyjny ma być gotowy za jakieś dwa tygodnie i mamy zapewnienie, że go otrzymamy. Mamy też otrzymać informację o wyborze ostatecznego wariantu przebiegu przez Gminę Bestwinę. Obecne możliwe warianty przedstawiają się następująco:

WARIANT A2
[Obrazek: bestwinaa2.jpg]

WARIANT D
[Obrazek: bestwinab.jpg]

Zapisy o Wilamowicach to oczywiste pomyłki projektanta, na co RO zwróciła mu już uwagę.
Wszystkie nowe informacje o tej drodze bedziemy publikować na stronie głównej, a wyjaśniać wątpliwości i odpowiadać na pytania - na niniejszym forum.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości