• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wstawianie linków (instrukcja)
Ze względu na brak umiejętności większości forumowiczów(nie podejrzewam że się im nie chce)[Obrazek: 0winked.gif] postanowiłem nieco skrócić niektórym męki pisania na forum, i nauczyć jakże pożytecznej umiejętności

1. Gdy znajdziemy stronę, którą chcemy wkleić na forum - kopiujemy ją przez zaznaczenie jej całości w pasku adresu i z klawiatury przez jednoczesne naciśnięcie klawiszy (lewy) ctrl+c.

2. Gdy już skopiujemy taki adres internetowy przechodzimy do edytowanego postu i najpierw piszemy "[url=" po czym poprzez (lewy) ctrl+v wklejamy link uprzednio skopiowany, wklejanie kończymy "]" takim oto nawiasem po czym wpisujemy za tym nawiasem dowolny tekst który ma byś wyświetlany zamiast linku np. "To jest tam" i kończymy pisząc "[/url]"

co w efekcie końcowym da nam piękny link:

Hałcnów

Postarajmy się a forum będzie przyjemniejsze dla oka. Nie jest to trudne .Już jedna osoba z tego korzysta dzięki temu Archiwum jest przejrzyste .Jak ono by wyglądało bez opisu ? a tak to każdy wie co się kryje pod linkiem.[Obrazek: 0winked.gif]
Pozdrawiam

Odpowiedz
Aby instrukcja wklejania linków była kompletna pozostało mi do wyjaśnienia jak podać linka do danego postu w jakimś temacie.
Posłużymy się tematem ,,Sezon na makro'' który ma 15 stron.

http://www.halcnow.pl/forum/showthread.p...=39&page=8

to jest link do strony numer 8 i tam nas przekieruje link.
Aby przekierować np.do postu Potwora numer 78 to klikamy właśnie na ten numer posta i dopiero możemy skopiować adres z paska zadań i wklejamy

http://www.halcnow.pl/forum/showthread.p...90#pid2890

Już gotowe,teraz przekieruje nas do odpowiedniego posta na tej stronie.Życzę udanego i owocnego korzystania.W razie pytań proszę pytać

A teraz jeszcze wracamy do pierwszej lekcji i zamieniamy ciąg literek,cyferek i znaczków jak to wygląda wyżej na pięknego linka Super robal czyż nie jest to coś fajnego,trochę starania a efekt murowany i każdy ogląda robala
  Odpowiedz
Robal zniknął, lecz zauważyłem w waszych postach odnośnik do jakiekoś posta numer.........
Kiedyś podpowiadałem jak przekierować do danego posta

Info tutaj
  Odpowiedz
W ferworze dyskusji nie zawsze jest na to czas i ochota...
  Odpowiedz
tsp napisał(a):W ferworze dyskusji nie zawsze jest na to czas i ochota...

A szkoda, bardzo to ułatwia czytanie. Tak na marginesie to tłumaczenie dziecinne, przecież musicie znaleźć post do którego później odsyłacie. [Obrazek: 0winked.gif]
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości