• 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KOŁO FOTOGRAFICZNE "FOTO-HAŁCNÓW"
Drodzy FOTOMANIACY!

Wielokrotnie na naszym forum poruszano już kwestię związaną z organizacją „Koła Fotograficznego”.
Zazwyczaj jednak pytania pozostawały bez odpowiedzi, bądź brakowało nam zdecydowania.
Chciałbym z Wami porozmawiać bardziej szczegółowo na ten temat.
Mamy w Hałcnowie wielu miłośników fotografii co doskonale zostaje odzwierciedlone na naszym forum. Każdy z nas ma swoją ulubioną dziedzinę w fotografii. Jedni z nas fascynują się makrofotografią, inni fotografią portretową, reportażem, a jeszcze inni zdjęciami przyrodniczymi, krajobrazem i architekturą. Każdy preferuje swój styl i technikę wykonywania zdjęć. Każdy dysponuje innym sprzętem.

ALE WSZYSTKICH NAS ŁĄCZY MIŁOŚĆ DO ZDJĘĆ!

Dlatego wychodzę do Was z propozycją założenia naszego „dzielnicowego” Koła Fotograficznego.

Nim jednak podejmiemy się tego przedsięwzięcia chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat.
Szczegóły działania naszego klubu zostaną określone w najbliższej przyszłości, o ile wyrazicie jakiekolwiek zainteresowanie.
Myślę, że dla każdego członka klubu nasze spotkania, wspólne plenery, rozmowy, dyskusje, wzajemne oceny naszych prac byłyby nieocenionym doświadczeniem.

Myślę, że nasze spotkania moglibyśmy podzielić na typowo techniczne, które pomogłoby nam opanować temat fotografii od postaw, jak i spotkania plenerowe – wspólne wyjścia, czy wyjazdy w umówione miejsca, fotografowanie i wzajemna pomoc!
Niebagatelny wpływ na ewentualne założenie koła ma ilość chętnych.
Zainteresowanych proszę o wypowiedzenie się na ten temat. Proszę jednocześnie, aby nie były to odpowiedzi typu: „Dobry pomysł”. Zachęcam Was do szerszej dyskusji na ten temat.

Więcej szczegółów niebawem… Smile

LISTA CHĘTNYCH:

Potwór
przybysz94
Krzysio21
b@b
Sara
popiczek
AniSzy
...

Odpowiedz
A ja powiem - pomysł dobry, ale czy realny?
W każdym razie czas mi nie pozwala na działalność w takim kole.
Będę jednak z zainteresowaniem i życzliwością przyglądał się jego ewentualnym poczynaniom.
W razie potrzeby będę orędownikiem dla pomocy ze strony np. Stowarzyszenia.
Oby nie był to jednak słomiany zapał...
  Odpowiedz
Ja myślę, że pomysł jest jak najbardziej realny Smile Ja myślę, że byłbym chętny, choć już do jednego koła fotograficznego należę Smile
  Odpowiedz
W pierwszym poście zakładam listę chętnych/zainteresowanych pomysłem.
Dajmy sobie czas na zastanowienie się. Niech chętni się wypowiedzą.
Przyjmijmy, że czas na określenie się daję do niedzieli 05.06.2011
Jeżeli zbierze się grupa minimum 10 chętnych podejmę kolejne działania w tym temacie o czym będę informował w tym wątku.
  Odpowiedz
Czy określanie terminu - i to tak krótkiego - to dobry pomysł? Przecież nie każdy codziennie wchodzi na forum. Może ktoś być akurat na wakacjach, czy na innym wyjeździe, alo po prostu być bardzo zajętym. Może warto dać więcej czasu na zastanowienie się?
  Odpowiedz
(24-05-2011, 06:55 )tsp napisał(a): Czy określanie terminu - i to tak krótkiego - to dobry pomysł? Przecież nie każdy codziennie wchodzi na forum. Może ktoś być akurat na wakacjach, czy na innym wyjeździe, alo po prostu być bardzo zajętym. Może warto dać więcej czasu na zastanowienie się?
Wydaje mi się że dwa tygodnie dla chętnych wystarczy.Tu trzeba się na razie zdeklarować więc jestem na TAK.

Odpowiedz
mnie też ten pomysł się podoba, nie ukrywam, że łatwo nie będzie się dostosować do terminów, bo jednak mam trochę tych treningów i wyjazdów na zawody ale w miarę możliwości bardzo chętnie, no i pewnie Sara też, a już zapraszam na salę z aparatami
  Odpowiedz
(24-05-2011, 08:54 )Krzysio21 napisał(a):
(24-05-2011, 06:55 )tsp napisał(a): Czy określanie terminu - i to tak krótkiego - to dobry pomysł? Przecież nie każdy codziennie wchodzi na forum. Może ktoś być akurat na wakacjach, czy na innym wyjeździe, alo po prostu być bardzo zajętym. Może warto dać więcej czasu na zastanowienie się?
Wydaje mi się że dwa tygodnie dla chętnych wystarczy.Tu trzeba się na razie zdeklarować więc jestem na TAK.

Zgadzam się z Krzysiem21! Dwa tygodnie na zadeklarowanie się dla chcącego nie powinno stanowić problemu.
Podglądając aktywności forumowiczów nie zauważyłem, żeby ktoś przebywał na urlopie.
Na ten moment nie ustalamy jeszcze terminów spotkań, tematów itd.
Chcę tylko wiedzieć jakie jest zainteresowanie, później zajmiemy się szczegółami.

Odpowiedz
Moja podpowiedź wynikała ze zwykłej ostrożności. Niemniej jednak myślę, że koło na początek niekoniecznie musi mieć (w razie czego) co najmniej 10 zainteresowanych. Wszak działalność można rozpocząć i w mniejszej grupce.
Optymistycznie jednak liczę, że zainteresowanie będzie większe.
  Odpowiedz
Jestem za! I oczywiście na listę chętnych proszę mnie zaciągnąć. Z terminami może być różnie bo to wakacje i zawsze się coś może wyklarować a od października studia, więc... Dobra później o terminach. Świetny pomysłSmile
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości