• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rada Osiedla - na bieżąco.
#1
Ostatnie zebranie RO (środa 18 maja) zdominowała dyskusja o stanie hałcnowskich dróg i o możliwościach obsługi autobusowej ulicy Krzemionki.
Postanowiono zorganizować spotkanie z zainteresowanymi mieszkańcami ulicy Krzemionki i ulicy Witosa. Zaplanowano zorganizować to spotkanie w środę 1 czerwca o godz. 18 w Gimnazjum nr 6.

Postanowiono też zrobić przegląd naszych dróg i zebrać wszelkie możliwe informacje o ich stanie. Postanowiono zwrócić się do internautów - naszych forumowiczów - o pomoc w tej sprawie. Prosimy więc o przekazywanie wszelkich uwag, a także fotografii tego, co denerwuje Was na naszych drogach. Na podstawie zebranego materiału (zebranego także przez członków RO) zostanie opracowany program działania w tym zakresie.
Postanowiono podjąć temat progów zwalniających na ul. Pisarskiej - zainicjowany przez poprzednią RO.
Jednym z poruszonych tematów było też bezpieczeństwo ruchu na naszych ulicach. Podczas prowadzenia przegladu stanu technicznego ulic będzie też analizowana sprawa tego bezpieczeństwa. W pierwszej jednak kolejności postanowiono wystapić do Prezydenta Miasta z wnioskiem o przeanalizowanie stanu bezpieczeństwa na ulicy Janowickiej i zawnioskować o wprowadzenie na niej zakazu wyprzedzania i ograniczenia prędkości oraz rozważenie ograniczenia tonażu pojazdów dopuszczonych na niej do ruchu (tak jak na ul. Hałcnowskiej).
Z drobniejszych, ale dokuczliwych spraw drogowych, postanowiono zwrócić się do MZD o wyremontowanie odcinka ok. 20m ul. Siostry Małgorzaty Szewczyk - w sąsiedztwie Domu Kultury oraz rozpoznać możliwość wyremontowania ulicy Chemików na odcinku przylegającym do straży pożarnej i przychodni (podobno odcinek ten leży na gruncie prywatnym).

Podczas dyżuru przedstawiciela RO zgłoszono też prośbę o interwencję w stosunku do kierowców nieprawidłowo parkujących na parkingu wewnątrz pętli autobusowej przed domem kultury. Zdarzają się niefrasobliwi kierocy, którzy zastawiają wyjazd z tego parkingu, uniemożliwiając innym wyjeżdżanie - co zdarza się podczas niedzielnych nabożeństw. Jeśli widzimy taką sytuację - zwróćmy uwagę tym, którzy niewłaściwie parkują. Jeżeli to nie pomoże - RO wystąpi do Straży Miejskiej o przysyłanie patrolu i o skuteczną interwencję - także w postaci postępowania mandatowego. Należy też przypomnieć, że parkowanie na chodniku dozwolone jest w ograniczonym zakresie - tylko w ramach obowiązujących przepisów - a nagminnie, wbrew przepisom, parkowane są pojazdy na chodniku w miejscu byłego kiosku RUCH. Podobnie wbrew przepisom parkowane są pojazdy wewnątrz strefy zamieszkania obok kościoła i w obrębie skrzyżowania. W przypadku interwencji funkcjonariuszy, żadne tłumaczenia nie pomogą...

RO postanowiła podjąć działania dla uruchomienia w naszej dzielnicy bankomatu. Przeprowadzono rozmowy wstępne z właścicielami niektórych obiektów i na podstawie wyrażonych przez nich zgód wytypowano kilka możliwych miejsc. Informacja ta zostanie przekazana do kilku banków, które zbadają uwarunkowania i podejmą stosowne decyzje. Oceniane będą warunki bezpieczeństwa, możliwe obroty (a wiec zyski) i inne kwestie.

Tak więc drodzy forumowicze:
Rada Osiedla Hałcnów prosi Was o pomoc, nie odmawiajcie współpracy, przyjrzyjcie się drogom, zróbcie fotki, zamieśćcie na forum - RO wykorzysta te informacje do ustalenia planu działania

Na koniec przykra sprawa - doszło do kolejnej dewastacji huśtawki na placu zabaw. Ślady wskazują, że została ona odcięta odpowiednim narzędziem. Może "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie"?

Chcę też zapewnić, że wnioski zgłoszone przez forumowiczów w minionych miesiącach pod adresem RO - zostały przekazane celem analizy możliwości realizacji i włączenia do planu pracy Rady. Jeśli rozwinie sięrzeczowa dyskusja i bedzie zainteresowanie pracą RO, zamieszczę tu także i te wnioski - no i będę na bieżąco informował o pracach RO.
  Odpowiedz
#2
Mimo że jestem na ,,wyjeździe'' duże brawa tsp [Obrazek: oklaski.gif] będziemy pisać i komentować
  Odpowiedz
#3
Dziękuję za informacje. To jest bardzo cenne. Ja niestety nie mogłam dotrzeć Sad Jesli chodzi o ulicę Janowicka, to tam niestety nie sprawdzą się żadne zakazy itp, a jedynym rozwiązaniem jest chodnik Sad
  Odpowiedz
#4
Według moich obecnych informacji, nie możemy raczej liczyć w tym roku na budowę chodnika na Janowickiej. W tej sytuacji pozostaje na razie dążenie do wprowadzenia wnioskowanych ograniczeń i prośba o częste kontrole celem egzekwowania stosowania się do przepisów.
  Odpowiedz
#5
Mnie osobiście najbardziej denerwują kierowcy parkujący obok Kościoła przed jego głównym wejście. Niemal w każdą niedzielę samochody stoją jak chcą (no trzeba przecież pochwalić się nową furą Smile.
Może to nie miejsce ale chcę zapytać czy "ruszyło" się coś w sprawie bankomatu w Hałcnowie?
  Odpowiedz
#6
Ależ tak! To dokładnie to miejsce dla poruszania takich spraw!

Polecam mój post z 21 maja - czwarty akapit.
Big Grin
  Odpowiedz
#7
(21-05-2011, 19:25 )tsp napisał(a): Podobnie wbrew przepisom parkowane są pojazdy wewnątrz strefy zamieszkania obok kościoła i w obrębie skrzyżowania.

Czekam zatem na interwecję w najbliższą niedzielę!
Dojazd np. karetki pogotowia na ulice: Serdeczną, Miejską i Ks. Pawła Skiby jest niesamowicie utrudniony! - Wręcz NIEMOŻLIWY!!!
Problem ciągnie się od lat! Powstały parkingi: za kościołem, przed Domem Pielgrzyma i wreszcie najwięszy przed Domem Kultury!
Najdziwiniejsze w tym wszystkim jest to, że parkowanie "pod drzwiami kościoła" nie wynika z braku miejsca na parkingach! Ludzie pół godziny przed mszą potrafią już ustawiać się wzdłuż muru kościelnego, żeby nie mieć do kościoła zbyt daleko...!
Niewątpliwie problem ten przeżywa swój szczytowy okres w zimie, kiedy to wzdłuż drogi mamy spore zaspy śniegu.

  Odpowiedz
#8
(23-05-2011, 15:54 )Potwór napisał(a): Czekam zatem na interwecję w najbliższą niedzielę!

No właśnie!
Każdy obywatel - w tym także i Potwór - ma prawo (a nawet obowiązek) interweniować w sytuacjach, kiedy łamane jest prawo. Nie widzę przeszkód, by zadzwonił do straży miejskiej lub na policję i zażądał interwencji.
Rada Osiedla zaś wesprze te działania mieszkańców, stosując właściwe dla siebie metody postępowania.
  Odpowiedz
#9
[Obrazek: 4_1_72.gif]

... A później wszyscy kierowcy przyjdą do Potworka z mandatami! Wink
  Odpowiedz
#10
Trzeba się było nie afiszować a działać!
Nikt by nie wiedział - teraz mleko się już rozlało.
Tongue

Na tzw. Zachodzie (np. w USA) takie obywatelskie działanie jest na porządku dziennym...
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości