• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chodniki
(15-07-2013, 08:25 )Samba napisał(a): drenaż, podkład z włókniny
Przydałoby się również pomyśleć o jakiś schodkach na ścieżkę biegnącą wzdłuż rowu, z której to ścieżki korzysta sporo osób dochodzących do przystanku autobusowego.

To nie jest podkład z włókniny, ale właśnie drenaż wykonywany z użyciem geowłókniny. Wyjaśniałem tu już w poprzednich postach.
Niestety, projektant nie przewidział wykonania schodów na skarpie.
Inwestor zastanowi się nad tym problemem - jeżeli będą jakieś rezerwy finansowe, to nie pozostawi go bez rozwiązania. Mamy takie ustne zapewnienie.

Z nowości: dzisiaj rozpoczęto przywożenie kostki brukowej.

Odpowiedz
Nie jechałam ostatnio ul. Janowicką, więc proszę tsp o relację z postępu prac. Kostka już chyba ułożona? A czy jest szansa na wykonanie schodków ze skarpy w rejonie przystanku autobusowego, a może są już zrobione ? (pisałam o tym wcześniej).
  Odpowiedz
Kostka brukowa już ułożona - prowadzone są drobne korekty i wykonywane są tzw. "docinki" oraz humusowanie przyległego zieleńca, wczoraj przeprowadzono drugie piaskowanie.
Przed nami frezowanie nawierzchni w wąskim pasie przyległym do chodnika i odtwarzanie tam nawierzchni bitumicznej.
Wykonano też dodatkowe roboty w postaci zarurowania rowów na wlocie ul. 13 Zakrętów do ul. Janowickiej, przygotowano obniżenie krawężnika pod wyznaczenie przejścia dla pieszych w poprzek ul. 13 Zakrętów. Jak informuje MZD, jest już opracowany projekt wyznaczenia przejścia dla pieszych w poprzek ul. Janowickiej w rejonie skrzyżowań z ul. 13 Zakrętów i ul. Nowy Świat. Trwa obecnie jego opiniowanie przez policję i MZD. Jeżeli opinie będą pozytywne, to potem będzie etap zatwierdzania, a następnie realizacji (miejmy nadzieję).
Projekt nie przewidywał wykonania schodów na skarpie w rejonie przystanku, jednak problem został zgłoszony pani inspektor z MZD. Jeżeli wystarczy pieniędzy - to zostaną zbudowane jako prace dodatkowe.
  Odpowiedz
TSP, spójrz proszę fachowym okiem w okolice zarurowanych rowów przy wjeździe w ul. 13 Zakrętów. Przy profilowaniu rowu nie odtworzono umocnienia brzegu drogi. Na moje "niefachowe oko" przy pierwszym większym deszczu lub roztopach pobocze może zostać "spłukane".
  Odpowiedz
(15-07-2013, 08:25 )Samba napisał(a): Przydałoby się również pomyśleć o jakiś schodkach na ścieżkę biegnącą wzdłuż rowu, z której to ścieżki korzysta sporo osób dochodzących do przystanku autobusowego.

Wykonawca robót odtworzył schodki na skarpie, jednak muszą one zostać zdemontowane.
Okazało się, że tradycyjny chodnik (ścieżka) biegnie po terenie prywatnym - w tym także odtworzone schodki. Powstał problem prawny odpowiedzialności za ewentualne wypadki, jakie mogą się na nich zdarzyć.
Miejscowy plan zagospodarowania przewiduje wprawdzie wzdłuż potoku ciąg pieszy - ale po jego północnej stronie. Ten teren zresztą jest również obecnie prywatny i nie wiadomo kiedy "miasto" będzie miało fundusze na jego wykupienie.
W tej sytuacji MZD podjął decyzję o rozebraniu schodków...
  Odpowiedz
Sad szkoda ale tego wczesniej nie sprawdzono?
zmarnowane pieniądze i problem dla mieszkańców, którzy tam chodzą
  Odpowiedz
(25-10-2013, 10:27 )AniSzy napisał(a): ale tego wczesniej nie sprawdzono?
problem dla mieszkańców, którzy tam chodzą

Ano właśnie - pewnie nie sprawdzono...

Problem też dla właścicieli terenu.
  Odpowiedz
(03-02-2014, 17:55 )tsp napisał(a): Krzysiu - wysypisko.
Dlaczego?! Tyle jeszcze fajnych dziur mamy do załatania, może stosowne fotki przyspieszyłyby sprawę? Szczególnie teraz, tuż przed zebraniem sprawozdawczym RO Hałcnów( przypomnę:28 lutego 2014 r. godz.17 hałcnowski Dom Kultury). Oto przykłady pierwsze z brzegu:
1. ul.Majora Henryka Sucharskiego- nieustające zapadlisko między cukiernią
"Jedyna' a klasztorem Sióstr Serafitek (wadliwa kanalizacja?),
2. ul.Księżycowa-całokształt,
3. ul.Murarzy-Architektów-Kolonia -odcinek równoległy do ul.Wyzwolenia,
4. ul.Rodzinna,
5. ul.13 Zakrętów(pobocza!) i ul.Macierzanki.
To te w zasięgu mojego wzroku, ale pewnie są i inne równie dziurawe.
Wiem- czekamy na pieniądze z nowego budżetu roku 2014 i na wiosnę(już ją mamy?).
  Odpowiedz
Dexiu! Zwracam uwagę, że ten wątek dotyczy chodników.
Takowych jakoś nie dopatrzyłem się na ulicach 13 Zakrętów, Kolonia, Architektów, Księżycowa i innych...
Dlatego też - twój post na wysypisko!

Tegoroczna zima sprzyja prowadzeniu niektórych robót drogowych.
Wykonawca róbót przystąpił więc do kontynuowania budowy chodnika na ul. Janowickiej - czemu bacznie przygląda się Rada Osiedla.
Musieliśmy już podjąć dwie interwencje - pierwsza dotyczyła uporządkowania odprowadzenia wód w rejonie pewnej posesji. W wyniku drugiej, inspektor nadzoru z MZD zgodził się z naszym wnioskiem i polecił wybudowanie ścieku betonowego u podnóża skarpy, do której przylega nowy chodnik. Zadaniem ścieku jest odbieranie wody płynącej ze skarpy i niedopuszczanie do napływania na chodnik zanieczyszczeń z tej skarpy.

[Obrazek: fcb4af660006c3c552fe03bd]

[Obrazek: 48a8f6800019e2e152fe03d1]

[Obrazek: 50ba472700140f7852fe03c2]
  Odpowiedz
(14-02-2014, 14:06 )tsp napisał(a): Dlatego też - twój post na wysypisko!
Tak od razu na wysypisko... Iście bolszewicka czujność. A może wystarczyłoby do innego wątku? A może powoduje mną troska o nasz Hałcnów i ruszam wątki dawno nieodwiedzane?
Chwalebna zaś twoja troskliwość o jakość budowanego chodnika przy ul. Janowickiej.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości