• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Światłowód - inwestycja, której u nas ...nie będzie?
Miasto Bielsko-Biała zamierza zainwestować w budowę sieci światłowodowej. Informację o tym zamierzeniu przeczytałem dzisiaj w portalu bielsko.biala:

http://www.bielsko.biala.pl/2474,artykuly

W jednym z komentarzy wskazano link, pod którym można dowiedzieć się nieco więcej o tym zamierzeniu:

http://bip.um.bielsko.pl/?content=8308

Wszystko wygląda bardzo interesująco - ale nie dla nas! Jak wynika z opublikowanej mapki z roboczymi propozycjami przebiegu sieci światłowodowej, omija ona dzielnice położone na obrzeżach miast - w tym nasz Hałcnów! Huh

[Obrazek: wiatowdtrasy.jpg]

Cytaty z artykułu:
"Nowa infrastruktura umożliwi zamontowanie ok. 90 dodatkowych kamer monitoringu miejskiego i połączy blisko 50 szkół, które dotąd nie miały dostępu do szybkiego internetu".
"Chodzi o to, aby upowszechnić wśród bielszczan standardy, które są dziś codziennością w dużych miastach naszego kraju. Jest to m.in. możliwość odbioru naziemnej telewizji cyfrowej i wymiany filmów na żądanie".

Czyżby nasze szkoły nie miały dostąpić zaszczytu podłączenia do tej sieci? Czyżbyśmy nie byli bielszczanami? A może jesteśmy, ale bielszczanami drugiej kategorii? Sad
Istnieje jeszcze inna możliwość - dostępne nam informacje nie są kompletne. Wszak link do Biuletynu Informacji Publicznej kieruje nas do materiałów z 2008 roku. Wniosek zaś o dofinansowanie przedsięwzięcia poparty został (jak pisze autor artykułu) opracowaną w międzyczasie pełną dokumentacją budowlaną i wykonawczą.
Nie mamy dostępu do tej dokumentacji, nie dysponujemy więc pełną informacją o zamierzeniu. Być może jest w nim miejsce i dla naszej dzielnicy. Czy tak jest naprawdę? Jest to temat wymagający dokładnego wyjaśnienia. Czy nasza Rada Osiedla została poinformowana o takim zamierzeniu? Czy ktoś z nią to konsultował? Jesli nawet zamierzenie omija naszą dzielnicę, to trzeba dołożyć wszelkich starań, aby powstały następne jego etapy umożliwiające korzystanie przez nas z jego dobrodziejstwa!
Temat - wydaje mi się - bardzo ważny, w sam raz do planu pracy Rady Osiedla!
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
  Odpowiedz
tsp pisze:
Wszystko wygląda bardzo interesująco - ale nie dla nas! Jak wynika z opublikowanej mapki z roboczymi propozycjami przebiegu sieci światłowodowej, omija ona dzielnice położone na obrzeżach miast - w tym nasz Hałcnów! Huh

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Trzeba się dowiedzieć,jaki jest stan aktualny prac i jaka ostateczna koncepcja światłowodu .I walczyć!Co do tego nie mam żadnych wątpliwości.A RO jak najbardziej.

Odpowiedz
Nie wiem czy coś udało się w temacie, aby szkoła też należała do Bielska?. W mieście od jakiego miesiąca ruszyły ,,wykopki''.
  Odpowiedz
Nie jestem doświadczonym "forumowcem" więc z góry przepraszam jeżeli umieściłem wpis w nieodpowiednim miejscu.

Pytanie: Czy w Hałcnowie jest jakikolwiek internet kablowy?

Już mnie trochę irytuje ten, który jest dostępny, czyli Wi-Fi.
Chodzi to strasznie. Byle chmurka i nie chodzi wcale...
  Odpowiedz
Pewnie, że jest. Orange i Netia, może coś jeszcze. Wi-fi - chyba masz na myśli radiowy, bo jam mam po drucie ( teraz Orange, wcześniej Netia), a korzystam z wi-fi cały czas Smile
  Odpowiedz
Wi-Fi to jest wlasnie internet radiowy.
Mnie Netia odmówiła przyłączenia - nie ma możliwości technicznych, a TPSA (Orange) jutro ma mnie sprawdzić.
UPC chyba do Halcnowa nigdy nie dotrze, o innych nie wspomnę...
Hałcnów jest taki trochę odcięty Sad
  Odpowiedz
Nie, Wi-fi to nie jest internet radiowy. Wi-fi, to jest to, że masz router podpięty do kabla od dostawcy, a Ty nie musisz się dowiązywać do niego drugim i możesz sobie chodzić np z laptopem po całym domu. Niby od czego odcięty? Nie ma żadnego problemu z kablowym internetem...
  Odpowiedz
Mam tak jak helcen (kiedyś TP SA, potem Netia, od grudnia znowu ...Orange).
Ostatnio w którymś wątku o tym pisaliśmy - ale nie mogę znaleźć. Może helcenowi się uda?
  Odpowiedz
helcen, może Deszczowa korzysta z WI Fi od sąsiada Wink
  Odpowiedz
TU

Ani Smile, to wszystko tłumaczy Smile
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości