• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UWAGA! NOWA PUBLIKACJA O HAŁCNOWIE!
Do wszystkich - jak dobrze pójdzie, to jesienią (albo nieco później) ma szansę ukazać się publikacja pt. 

„DZIEJE  OŚWIATY  W  HAŁCNOWIE  Historia Szkoły Podstawowej nr 28  im. gen. Józefa Kustronia  w Bielsku-Białej Hałcnowie” autorstwa Pana Władysława Miroty.

Publikacja stanowi próbę przedstawienia dziejów hałcnowskiego szkolnictwa,  sięgającą średniowiecza, poprzez oświatę w czasach  Monarchii Habsburskiej, czasy II Rzeczypospolitej, II wojny światowej aż po dzień dzisiejszy. Przygotowywana jest w związku z przypadającą w roku bieżącym 110 rocznicą powstania szkoły w Hałcnowie. 

Sam tekst napisany w Wordzie, to około 200 stron, do tego ilustracje, fotografie - razem około 300 stron, twarda okładka. Aktualnie trwa wybór ilustracji, precyzowanie danych osobowych o ludziach znajdujących się na zdjęciach i korekta językowa. Przewidujemy, że publikacja będzie gotowa do druku około września.

Szukam ewentualnych sponsorów, którzy mogą wspomóc wydanie.
Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Hałcnowa zwróciło się o wsparcie do Prezydenta Miasta, który zapowiedział swoją pomoc finansową, jednak musimy mieć coś na początek. Potrzebujemy zebrać około 8 - 10 tys. zł. Resztę dołoży miasto.
Pytajcie pośród znajomych firm - jeżeli któraś zechce pomóc, proszę o kontakt na PW lub na adres mailowy: b.szafarczyk@bielsko-biala.pl

Odpowiedz
A pytałeś wśród znajomych firm, typu kościół? Machną ze dwa pogrzeby i po problemie, pro publico bono...
  Odpowiedz
Pytam pośród wszystkich znanych mi firm.  Tongue
Jak widać, także poprzez forum.
  Odpowiedz
(21-06-2017, 06:39 )tsp napisał(a): Pytam pośród wszystkich znanych mi firm.  Tongue
Jak widać, także poprzez forum.
I wszystkie odmawiają?
Dajmy na to, że moja firma chce wspomóc wydanie. Jaka kwota wchodzi w rachubę i co zyskam w zamian? Prosto z wiaduktu, czy mostu : ile za odnośnik na stronie hałnowskiej do mojej strony www..?
Reklama w Kronice Beskidzkiej na 5 wydań, to ok. 90zł, Jarmark - reklama w ramce opłacona do sierpnia 86,79 zł.
To powinno być w "Pomysłach" - czytelny cennik reklam.
Sponsor musi wiedzieć, co z tego będzie miał, poprzez forum mógłby mieć łatwiejszy "proces decyzyjny" :-)

Z poważaniem
Szef firmy
  Odpowiedz
W rachubę wchodzi KAŻDA kwota.
Negocjacje bezpośrednie, poza forum.
  Odpowiedz
A czy myśleliście aby tę inicjatywę promować poprzez stronę www.wspieram.to. Według mnie wydanie książki to idealnie wpisuje się w idee crowdfundingu. Na przykład za wpłatę w wysokości 50 zł każdy wpłacający po wydaniu książki otrzyma egzemplarz. Myślę ze znalazło by się wiele osób chcących posiadać takie wydawnictwo. Sadząc po zainteresowaniu publikacja "Hałcnów od A do Z" widać ze jest takie zapotrzebowanie. Kolejnym progiem mogla by być jakaś większa kwota i za wpłacenie jej można by liczyć iż nazwisko wpłacającego znalazło by się w samej książce. Koszt wydrukowaniu kilku dodatkowych stron z nazwiskami darczyńców chyba nie był by wcale duży. 

Tak po prostu rzucam pomysł do przemyślenia.
  Odpowiedz
Podpowiedź ciekawa,  jest rozważana. 
Dzięki.
  Odpowiedz
(21-06-2017, 20:45 )tsp napisał(a): W rachubę wchodzi KAŻDA kwota.
Negocjacje bezpośrednie, poza forum.
Dam sto zł, ale najpierw muszę mieć zapewnienie, że czarnosukienni też się dołożyli i to solidnie Smile  Wystarczy mi satysfakcja, że pasożyty się dołożyły.
  Odpowiedz
Pytam: kim jest auto książki i wielu innych, na pewno urodzonym hałcnowianinem. Komu dzisiaj służy? czarnym. A kiedyś? czerwonym.
  Odpowiedz
(08-09-2017, 14:23 )kk6603 napisał(a): Pytam: kim jest auto książki i wielu innych, na pewno urodzonym hałcnowianinem. Komu dzisiaj służy? czarnym. A kiedyś? czerwonym.

Ja słabo znam Hałcnów i to ciekawe, co piszesz, bo personalia hałcnowian sa mi mało znane. Nie znam autora tej publikacji, nic o nim nie wiem. Jeśli ktoś służył kiedyś czerwonym kanaliom, a dziś czarnym, to wycofuję moją propozycję 100 złotową - nie mam prawa Ci nie wierzyć, bo znasz te realia znacznie lepiej ode mnie.

Edytowałem ten post by nie mieszać jednej książki z inną, nie ma to wpływu na treść
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości