• 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Triduum
Witam.

Jak się podobało muzyczne przygotowanie triduum paschalnego, czyli Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty?? Sami włożyliśmy w to ogromny trud i wiele godzin pracy Smile

Więc jak było czekamy na opinie Smile
  Odpowiedz
Doceniam trud włożony w przygotowanie i gratuluję. Bardzo mi się podobało. Nie byłbym jednak sobą, gdybym nie chciał czegoś zmienić lub inaczej przedstawić - co wcale nie oznacza, że krytykuję. Mam tylko nieco inne spojrzenie. Może to z racji wieku i srebrnego włosa na głowie...
  Odpowiedz
Zachęcam mimo wszystko do szerszej wypowiedzi Smile
Chętnie wysłucham opinii na ten temat Smile
  Odpowiedz
A mnie się bardzo podobało, włożyliście w to dużo pracy, ale warto było. Poza tym bardzo spodobało mi się włączenie chłopaków w czytanie Męki Pańskiej, te krzyki arcykapłanów z chóru niosły się po kościele i robiło to niesamowite wrażenie. Ja osobiście bardzo wam dziękuje, i czekam z niecierpliwością na przyszły rok, było wzruszająco i pięknieSleepy
  Odpowiedz
No właśnie - chodzi o te krzyki tłumu. Osobiście nie robiłbym tego tak równo jak chórek. Może lepiej byłoby, aby zabrzmiały one jak spontaniczne okrzyki kapłanów i wściekłego tłumu. Wypadłoby naturalnie i jeszcze lepiej.
Powtarzam jednak - było OK!
  Odpowiedz
I tak nie było idealnie równo przy takiej takiej dłuższej wypowiedzi co oczywiście dodało tylko realizmu całemu słuchowiskuWink

Też byłem pod wrażeniem, naprawdę taki śpiew w połączeniu z wielkotygodniową atmosferą dawał świetny, poruszający efekt. Myślę, że był to bardzo istotny element oddziałujący na serce i zmysłySmile
  Odpowiedz
Minął rok i kolejny raz będziemy przeżywać Triduum Paschalne.
Schola wraz z kilkoma chętnymi osobami już od dłuższego czasu przygotowuje się do tego wydarzenia nie tylko od strony duchowej ale i wokalnej.
Na ten rok przygotowaliśmy kilka nowych utworów, które mamy nadzieję ubogacą liturgię Wielkiego Tygodnia.

Pragnę również powiadomić was, że została nagrana kolejna płyta scholi, na której znajduje się 10 utworów wielkopostnych i wielkanocnych.
Płytę będzie można nabyć wraz z gazetką parafialną "W moim kościele" w okresie świątecznym.
Mamy nadzieję, że nasz pomysł i praca zostaną docenione, a zakupione przez was płyty pomogą w głębszym przeżyciu Świąt Wielkanocnych i wprowadzą w waszych domach niezwykłą atmosferę.

Pozdrawiam!
  Odpowiedz
Będe z Wami śpiewać duchem:* i trzymam kciuki, żeby wszytko wyszłoSmile
  Odpowiedz
Gratuluję młodzieży i temu, co ją przygotował, poziomu wokalnej oprawy wczorajszych uroczystości!
Shy
  Odpowiedz
W tym roku chórek Verba Dei znów przygotowuje się do Triduum.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wspólnym śpiewem i chcących pomóc innym w dobrym przeżyciu świąt na próby, które odbywają się w każdą środę po wieczornej mszy św.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości