Niestety, ankieta nie działa
Rondo
0%
0
Sygnalizacja
0%
0
0 głosów
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przebudowa skrzyżowania ulic Wyzwolenia - Witosa
No cóż, tak to już jest z ignorantami...
  Odpowiedz
Ty masz ogromne doświadczenie w ignorancji....Młodsze pokolenie uczy się. Na szczęście nie posuwa się do chamstwa....
  Odpowiedz
Widzisz, określenie ignorant nie jest z natury rzeczy obraźliwe. To tylko określenie kogoś, kto w danej dziedzinie nie jest zbyt doświadczony, nie posiada w tej dziedzinie odpowiedniej wiedzy. Trudno być przecież uczonym w każdej dziedzinie.
Nie wiem więc, dlaczego poczułeś się urażony.
Być może dlatego, że u nas używa się tego określenia w stosunku do nieuków, których nieuctwo wynika z lenistwa.
Zapewniam, że nic takiego nie miałem na myśli.
Jeżeli cię uraziłem - to przepraszam.

ignorant (łc. ignorans, -ntis ‘niewiedzący’ od ignorare ‘nie znać, nie wiedzieć’) osoba niemająca podstawowej wiedzy z danej dziedziny, nieznająca się na czymś.

ignorancja «nieznajomość czegoś lub brak wiedzy z jakiejś dziedziny»
• ignorancki • ignorant • ignorantka
  Odpowiedz
Tak dla przypomnienia, bo temat ważny, ale się niepotrzebnie rozmywa...

tsp napisał(a):Tak, czy siak, rondo ma większą przepustowość, aniżeli skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną.

Jak to jest z tą przepustowością tsp? A nie o ignorancji mi tu pie... Smile Dalej chcielibyście rondo? Chcecie stać w szczycie w korku na rondzie? Proszę przeczytać uważnie o przepustowości i porównać rondo z sygnalizacją... O kosztach nie wspomnę!

[Obrazek: 3646124f00073c2056bca499]

Przypomnę:

aniszy napisał(a):Rondo. Tylko pytanie, czy wlot z ul. Witosa nie jest zbyt blisko wlotu z ul. Wyzwolenia od strony centrum Hałcnowa?

dex57 napisał(a):Krótko i węzłowato: rondo! I to robota naszych radnych, by do tego pomysłu przekonać dysponentów środków z miejskiego budżetu
(czytaj:prezydenta JK). A patrona znajdziemy...

dex napisał(a):Krzysio jako doświadczony kierowca wie, co mówi. Ja coraz mniej jeżdżę, bo nie muszę, ale popieram rondo (o czym już wyżej pisałem).

rafix napisał(a):Mi też się tam widzi rondo.

helcen napisał(a):Ankieta nie działa i forum się sypie, jak napisał nieoceniony Krzysio, też gadam : rondo. To mój głos w niedziałającej ankiecie. Sygnalizacja, to w tym przypadku same kłopoty.

krzysio napisał(a):Jednak ja za rondem zagłosuję.

domel napisał(a):Jedno rondo w Hałcnowie już jest i co się dzieje rano przed rondem od strony kościoła? I odwrotnie, popołudniu od miasta korek przed rondem sięga Kępy Halcnowskiej. Wlot z Witosa na nowe rondo będzie miał pierwszeństwo nad Wyzwolenia, murowane korki od strony Hałcnowa. Połowa Pisarzowic i okolic pojedzie przez Krzemionki, Witosa do miasta, bo będzie łatwiej się włączyć mając pierwszeństwo nad Wyzwolenia. Osobne pasy dla skręcających, prawo i lewo skręty, mi się bardziej podoba sygnalizacja. Nowoczesna sygnalizacja ma możliwości regulacji ruchem w określonych porach dnia. Ruchem na rondzie reguluje życie... Jeden punkt dla sygnalizacji.
  Odpowiedz
Domelu, jeśli połowa Pisarzowic i okolic pojedzie przez Krzemionki, to nie będzie ich na rondzie im. Małgorzaty Wójcik.
  Odpowiedz
Ale jak zostanie wybudowana Nowohałcnowska, to znaczna ich część powróci na rondo im. M. Wójcik.
Ciekawe, czy autor analizy brał pod uwagę te uwarunkowania?
  Odpowiedz
Dexiu, ale nie to rondo jest tematem tej rozprawkiSmile, ja podałem go tylko jako przykład tego co dzieje się na nim w godzinach szczytu. Tsp, gdyby autor analizy brał to pod uwagę, zaczął by się zastanawiać nad sensem całej inwestycji, ale, ale nie wykręcaj się co z tą przepustowością rond w świetle analizy.
tsp napisał(a):Tak, czy siak, rondo ma większą przepustowość, aniżeli skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną.

Tak, czy siak Smile
  Odpowiedz
Chociaż jestem humanistą z wykształcenia, to z grubsza wiem, o które rondo chodzi. I powtórzę, domelku, że jeśli ci z Pisarzowic i okolic pojadą przez Krzemionki, to ich na rondzie w centrum Hałcnowa nie będzie.
  Odpowiedz
To nie taka prosta sprawa.
Ogólnie zakłada się, że rondo, przy równomienrym odbciążeniu wlotów i przeciętnej strukturze rodzajowej, ma przepustowość większą, przynosi też mniejsze globalnie straty czasu.

Bardzo wiele jednak zależy od geometrii ronda, od struktury kierunkowej ruchu i od jego struktury rodzajowej dla poszczególnych strumieni ruchu.
Tu projektantowi wyszło odwrotnie - na pewno nie bez znaczenia jest bliskość wlotów północnego ul. Wyzwolenia oraz wlotu ul. Witosa.
Nie otrzymałem do wglądu toku obliczeń, ale tylko ich wynik końcowy.
  Odpowiedz
Projekt przebudowy skrzyżowania zawiera także propozycję uspokojenia ruchu na ul. Witosa. Projektanci założyli romieszczenie na tej ulicy pięciu wyspowych progów zwalniających według poniższego schematu:

[Obrazek: de3c7b62000158da56c40fa0]

W rejonie progów prędkość ma być ograniczona do 30 km/h:

[Obrazek: 9a345fa0000baac356c40fa3]

Co wy na to?

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości