• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chodnik na ul. Janowickiej - kontynuacja budowy
Dex, niefachowiec, a fachowo wytłumaczył.
  Odpowiedz
Nad drzewami wzdłuż chodnika ubolewałem kilka tygodni temu, ale jestem w stanie zrozumieć, że to bezpieczeństwo ludzi.
Wczoraj jednak, zauważyłem pozostałości po drzewach, które rosły nad potoczkiem (tym płynącym obok delikatesów, pod ulicą Janowicką w stronę Słonicy). Chodzi mi o ten właśnie odcinek pomiędzy Janowicką a Słonicą. Nie wiem czy jest to związane z budową chodnika, nowego przepustu, czy regulacją tego strumyka. Boli mnie sam fakt!
  Odpowiedz
Nie wiem, o którym dokładnie miejscu piszesz.
Jeżeli na całym wymienionym odcinku dokonano wycinki - to trudno mi powiedzieć. Jeżeli tuż przy ul. Janowickiej - to może być związane z budową chodnika.
  Odpowiedz
Drzewa nad strumykiem od Janowickiej do Słonicy. Na oko - 50 metrów (prostopadle od Janowickiej).
  Odpowiedz
Ja nie o tych drzewach pisałem wcześniej- jak można się było domyślić. O tych prostopadle do Słonnicy nic nie wiem.
Dla tsp- to rejon tuż przy delikatesach Rąby.
  Odpowiedz
Dex - tyle to wiemy, chodziło mi o sprecyzowanie usytuowania wyciętych drzew.

Po sprawdzeniu wyjaśniam - drzewa wycięte wzdłuż potoku pomiędzy ul. Janowicką o Słonicą, to działanie niezwiązane z budową chodnika.
Wydział Ochrony Środowiska szuka, czy komukolwiek zostało wydane odpowiednie zezwolenie na wycinkę.

----------------------------

Po kilku godzinach.
Wg Wydziału Ochrony Środowiska UM nikomu nie wydawano zezwolenia na wycinkę drzew w sygnalizowanym przez observatora miejscu.
Przejeżdżałem jednak tamtędy i właściwie nie widziałem, by jakieś drzewa były wycinane. Za to obcięto gałęzie wierzbom rosnącym nad ciekiem. Mógł to zrobić właściciel terenu, albo administrator cieku...

Odpowiedz
Ok., obejrzałem- fakt, mocno przycięte, ale nie wycięte. Dla wierzb to korzystna pielęgnacja.Poza tym to pewnie działka Spółki Wodnej B-B...
Teraz o innych drzewach...Podobno zamiast różowego kasztana chcą nam na ul. Pod Kasztanem posadzić czerwonego buka zwisłego! radny wie coś o tym???
  Odpowiedz
Bukowi zwisłemu i na dodatek czerwonemu, mówimy stanowczo nie!
  Odpowiedz
No tak! Myślałem, że ta niespodzianka wam się spodoba...
  Odpowiedz
No "bardzo"...A tzn. że w ogóle i co to za pomysł? Ul. Pod czerwonym zwisłym bukiem??? Jak to brzmi...Huh
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości