• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chodnik na ul. Janowickiej - kontynuacja budowy
Byłem na spotkaniu zorganizowanym w tej sprawie.
Projektant zaproponował dodatkowe rozwiązanie, które zostało zaakceptowane przez wspomnianych mieszkańców.
Pojawiła się jednak kolejna przeszkoda w postaci różnicy zdań co do przebiegu granic własności pomiędzy MZD a właścicielem jednej z posesji. W przyszłym tygodniu geodeci będą odtwarzali granice aby ustalić stan faktyczny.

Tymczasem tegoroczny zakres budowy kanalizacji deszczowej jest na ukończeniu, pojawiają się już krawężniki:

[Obrazek: bcf99dbd0000085e566963fc]

[Obrazek: 1105259a0006814256696402]

[Obrazek: a356e9d500064a9756696407]

Odpowiedz
Wykonawca robót, korzystając ze sprzyjających warunków pogodowych, kontynuuje roboty.

Wykonano kanalizację i drenaż (tzw. dren francuski):

[Obrazek: fa156ab700073482567a44b0]

Wbudowywany jest krawężnik:

[Obrazek: 8237146b000012fe567a44ba]

Wykonano przekopy przez jezdnię - dla przeprowadzenia kanalizacji na drugą stronę:

[Obrazek: 9b5828a900047207567a44c8]

Na końcowym odcinku pojawia się już także krawężnik po południowej stronie ulicy:

[Obrazek: d4ea4a280019d53b567a44cc]

Odpowiedz
I banerek, który wisi po 30-dniowym okresie po wyborach... ups.
  Odpowiedz
Zauważyła!
A zastanawiałem się, czy nie wykadrować...

Była kiedyś na FB taka zabawa w nominowanie kogoś do zamieszczania np. swoich fotek z gór. Myślę, że z powodzeniem można by taką zabawę "uruchomić" z nominowaniem kolejnych posłów o kandydatów na posłów do akcji usuwania swoich plakatów i banerów. Co wy na to?
  Odpowiedz
tsp napisał(a):Zauważyła!
A zastanawiałem się, czy nie wykadrować...(...)

Mysia wraca...Dobrze, że się zastanowił...
Cytat:(...)Myślę, że z powodzeniem można by taką zabawę "uruchomić" z nominowaniem kolejnych posłów o kandydatów na posłów do akcji usuwania swoich plakatów i banerów. Co wy na to?

Pomysł dobry, bo to jest naprawdę śmietnik w odróżnieniu od walki z reklamami ludzi, którzy ciężko i rzetelnie pracują na chleb.....
  Odpowiedz
Tsp, zapewne wiesz dlaczego zostały przesunięte tablice oznaczające koniec miasta Bielsko-Biała bliżej ulicy Pod Kasztanem. To samo z tablicą Janowice, od piątku ubiegłego tygodnia jakby miasto nam się zmniejszyło, a Janowice się powiększyły. Czy można prosić o info skąd takie zmiany?
  Odpowiedz
Brick 
Może tylko na czas budowy chodnika?
  Odpowiedz
b@b napisał(a):(...)To samo z tablicą Janowice, od piątku ubiegłego tygodnia jakby miasto nam się zmniejszyło, a Janowice się powiększyły.(...)

W dynamicznie rozwijających się kulturach tendencja jest odwrotna...
  Odpowiedz
Sprawdziłem - rzeczywiście ktoś się chyba nieco zabawił...

Co nie zmienia faktu, że poprzednio tablice też były w niewłaściwym miejscu, tyle że kilkadziesiąt metrów od granicy miasta, ale na terenie Janowic.

b&b - miasto nie zmienia swoich granic, to jedynie tablice były (i są) niekoniecznie usytuowane na jego granicy.
Nawiasem mówiąc, nie zawsze muszą.

"Znak E-17a umieszcza się przed pierwszymi zabudowaniami
miejscowości.
Jeżeli pierwsze zabudowania lub skrzyżowanie znajdują
się w pobliżu granicy administracyjnej miejscowości
znak E-17a należy umieścić na tej granicy. W przypadku
miejscowości, której zabudowania są znacznie
oddalone od granicy administracyjnej miejscowości,
znak E-17a umieszcza się w odległości 50÷100 m przed
pierwszymi zabudowaniami".

Jutro interweniuję w MZD.

Odpowiedz
Czwartek 04 lutego

Sprawa się wyjaśniła.
Ponieważ znaki stały dotąd w niewłaściwym miejscu, MZD zlecił pewnej firmie drogowej przeniesienie ich we właściwe miejsce. Pracownicy tej firmy zostali wyposażeni w instrukcje ustne, a także mapkę pokazującą pożądane miejsce ustawienia znaków.
"Fachowcy" wykazali się tak wysokimi umiejętnościami w zakresie czytania map, że efekt przerósł wszelkie oczekiwania.
Podobno była w MZD niewąska o to awantura...
Ostatecznie mam nadzieję, że wszystko już wróciło do normy.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości