• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chodnik na ul. Janowickiej - kontynuacja budowy
No i byłem. Otóż bez Zespołu, po 20 sekundach obserwacji stwierdzam :
gdyby przejście miało być blisko Delikatesów, to widoczność dla przechodzącego pieszego to ok. 100 m. w prawo i lewo.
Oznacza to, że pirat drogowy jadący z prędkością 100 km/h, których na Janowickiej nie brakuje, daje temu pieszemu ok. 3,5 sekundy na ucieczkę...
Zostawiam do oceny....
  Odpowiedz
A jak do niego dojść?
  Odpowiedz
Słuszna oczywiście uwaga. Nie wiem...
  Odpowiedz
No i zgodnie z wymogami bariera na mostku musi być wydłużona jeszcze w obydwie strony - chodzi o zapewnienie jej odpowiedniej sztywności.
  Odpowiedz
Czyli nic już się nie da zrobić...
  Odpowiedz
Pożywiom, uwidim.
  Odpowiedz
Dzisiaj, wraz z panem Szymonem Okamferem (z-cą przewodniczącej Rady Osiedla Hałcnów), uczestniczyliśmy w odbiorze nowego chodnika na ul. Janowickiej i wyremontowanej drogi. Odbiór (nie bez wykazanych przez nas usterek) został wykonany! Dziękujemy MZD za odpowiednie pilotowanie tematu, dzięki któremu Rada Miejska Bielska-Białej (nie bez dyskusji na komisjach) mogła przeznaczyć dodatkowe środki na realizację tego tematu, dziękujemy Wykonawcy (TREBUX S.C. z Pisarzowic) - nowym chodnikiem możemy się cieszyć na rok przed planowanym terminem! Teraz ROH powinna podjąć decyzję, którą ulicę należy wyposażyć w nowy chodnik w następnej kolejności.
Sprawa przejścia wzdłuż potoku nie mogła zostać zrealizowana w sposób oczekiwany przez część mmieszkańcó. Na przeszkodzie stanęły względy własnościowe i sprzeciw właścicieli terenu.
  Odpowiedz
Fajnie, że jest chodnik. Też zrobiłem osobisty jego odbiór. Mam pytanie: czy słup może stać w chodniku? Bezpośrednio zagraża bezpieczeństwu pieszych. Wystaje z chodnika, nie jest oznaczony i w nocy nie jest oświetlony...
  Odpowiedz
To może jakimś odblaskiem chociaż go opasać?
  Odpowiedz
observator napisał(a):czy słup może stać w chodniku?

Zasadniczo lepiej, żeby go nie było. Niemniej jednak żaden przepis tego nie zabrania. Wiele jest miejsc, w których słupy stoją na chodnikach i nikt ich dodatkowo niczym nie oznacza (choćby słupy sygnalizacji ulicznej lub słupy na odcinku dojazdowym ulicą Wyzwolenia do al. Niepodległości).
Zresztą: Rozporządzenie Ministra TiGM z 1999, §44 ust. 2:

...w przypadku przebudowy albo remontu drogi dopuszcza się miejscowe zmniejszenie szerokości chodnika do 1,25 m, jeżeli jest on przeznaczony wyłącznie do ruchu pieszych.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości