• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumowa książka kucharska
Czy ktoś z Was ma może przepis na jakieś pysznie wyglądające i rownie pysznie smakujące ciasta, desery, przekąski, itp
piszcie

Ktoś musi zacząć Big Grin

CIASTO KOKOSOWE Z KISIELEM

Składniki:
Biszkopt:
4 jajka
½ szklanki cukru
½ szklanki mąki
½ łyżeczki proszku do pieczenia
sok z cytryny
Masa z kisielem:
2 kisiele cytrynowe
puszka ananasa
Do dekoracji:
10 dag kokosu
2 łyżki masła

Sposób wykonania:
Białka ubić, dodać cukier i nadal ubijać. Dodać żółtka i jeszcze ubijać. Następnie dodać mąkę i proszek do pieczenia. Wymieszać i wylać do wysmarowanej tłuszczem średniej wielkości tortownicy (o średnicy 24 cm). Piec ok. 30 minut w temperaturze 170 °C. Ostudzić i nasączyć sokiem z cytryny wymieszanym z przegotowaną wodą.

Ananasy osączyć z zalewy i pokroić w kostkę. Do soku z ananasów dodać wodę, tak, aby w sumie było ½ litra.

1 ½ szklanki soku zagotować, a w pozostałym rozpuścić kisiel, i wlać do gotującego się soku. Ugotować kisiel. Następnie dodać pokrojone ananasy, i gorącą masę wyłożyć na biszkopt.

Kokos podsmażyć na maśle. Posypać nim masę z kisielem. Całe ciasto włożyć na 10 minut do nagrzanego piekarnika.

Smacznego.
  Odpowiedz
Cóż to, nie objawiły nam się żadne inne talenty kulinarne?
Szkoda, tak na to liczyłem...
Undecided
  Odpowiedz
Znam ten przepis gorąco polecam wszystkim popiczek wie co robi.
  Odpowiedz
Ale, proszę nie wątpić, talenty kulinarne są, tylko ograniczone czasem, podam przepis na sernik, który w niedzielę robiłam, pyszny

Sernik z masą

Ciasto:
40 dkg mąki, 20 dkg cukru pudru, 1 łyżeczka proszku do pieczenia, 3 żółtka, 3 łyżki śmietany, 15 dkg palmy, 3 łyżki ciemnego kakao
zagnieść i podzielić na dwie części , jedna rozwałkować i wyłożyć na blaszkę, druga zostaje na przykrycie sera

Ser:
Pół palmy utrzeć z 8 żółtkami i 1 szkl. Cukru, do utartego dodawać po 1 łyżce zmielonego sera i 1 budyń w proszku śmietankowy /lub mąkę ziemniaczaną/ i na samym końcu delikatnie wymieszać z ubitą pianą z białek

Wyłożyć na ciasto i przykryć drugą częścią ciasta
Piec ok. 1,5 godz.

Masa
Na ostudzone ciasto wyłożyć masę zrobiona z:
1 palma utarta z 10 dkg cukru pudru i na samym końcu dodawać bardzo powoli po 1 łyżce przestudzona galaretkę cytrynową /rozpuszczona w 1 szkl. wody/

Masę rozsmarować na cieście i na samą górę zrobić polewę czekoladową / np. rozpuścić 1,5 tabl. czekolady gorzkiej zmieszanej z mleczną w ok. 1/3 szkl. mleka.

Życzę smacznego!

W następnym poście wrzucę przepis na znane już z poprzednich festynów rurki z masą budyniową + delikatnie %
  Odpowiedz
(04-06-2009, 13:36 )b@b napisał(a): Pół palmy utrzeć

Ale skąd ta palma??? Huh
Aby zjeść dobry sernik to mam jechać do Chorwacji po palmy? Big Grin
A może wystarczy taka z doniczki?Cool
Big GrinBig GrinBig Grin
  Odpowiedz
Nie ma takiej potrzeby, przywiozę początkiem lipca kawałek palmy prosto z ChorwacjiCool, i smacznego, a dodatki z doniczki to może na dekorację ciasta?Tongue

ale przynajmniej ktoś czyta przepisy, miałam podać przepis na rurki, ale aż się boję co nie tak napiszę
  Odpowiedz
Polecam ten przepis kiedyś sam robiłem (ale nie wyszedł - nie mam talentu kulinarnego) lecz moja mama często piecze i jest bardzo dobry Big Grin
  Odpowiedz
W Chorwacji polecam wyspę Hvar. Przepiękna, pachnąca lawendą i ziołami, spokojna. Bez komercyjnych, zatłoczonych plaż. Czyściutka woda, w sam raz do pływania i nurkowania. Z łatwością można znaleźć swoją i tylko swoją plażę, codziennie inną. Warto tam odwiedzić miasta Hvar, Stari Grad i Jelsa, albo też pojechać na południowe, nieco odludne wybrzeże. Nauczyłem się już, że w Chorwacji należy omijać miejscowości, o któych głośno w relacjach i przewodnikach. Nie kręcą mnie przewalające się w miastach tłumy. Z daleka więc omijam wszelkie Splity, Zadary, Baski Vody, Makarskie, Dubrovniki - chyba, że przejazdem.

Życzę przyjemnego wypoczynku!
Smile

PS
Najdalej za dwa miesiące oczekuję odpowiedniej relacji (i to okraszonej fotkami) pod adresem:
http://halcnow.pl/forum/showthread.php?tid=56 - HA!!!
Tongue
  Odpowiedz
Dziękuje bardzo, ale na Chorwację to chyba jedziemy już 10 raz. Bardzo nam się tam podoba, a żeby nie było, że to temat kulinarny to wkleję tu przepis na obiecane rurki, ale ranoSmile
  Odpowiedz
Obiecany przepis
Składniki: na 40 rurek
Rurki:
3 szklanki mąki
20 dkg palmy
szklanka śmietany
2 żółtka

Zagnieść ciasto. Ciasto rozwałkować, pociąć na paski a następnie nawinąć na posmarowane tłuszczem formy. Piec do złotego koloru.

Krem do rurek na 40 szt.

Zagotować budyń z 0,5 l mleka

Cukier waniliowy , łyżka masła , 6 łyżek cukru zagotować z 1 szkl. mleka i do tego wlać rozmieszane ze szklanką mleka: 1,5 łyżki mąki zwykłej, 1,5 łyżki mąki ziemniaczanej , 1 żółtko
Mieszać , nie dopuścić do zrobienia grudek
Ostudzić.
1 kostkę palmy dobrze utrzeć i po utarciu dodawać po łyżce ostudzonego budyniu. Na samym końcu dodać w miarę upodobań smakowych spirytus.
Nadziać rurki kremem

Taki jest efekt końcowy:
[Obrazek: 75588178.jpg]

A takie trzeba mieć foremki aby upiec rurki, do kupienia w Klimczoku na AGD
[Obrazek: imagesjpg1m.jpg]
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości