• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Park w Hałcnowie
Mikuszowice mają Cygański Las, Straconka bulwary, Lipnik leśniczniczówkę i amfiteatr. Wapienica - dolinę z zaporą a Komorowice park Rosta. Ostatnio przystąpiono do tworzenia parku między osiedlami Wojska Polskiego a Polskich Skrzydeł. A Hałcnów? Znowu w tyle. Marzy mi się, aby u nas coś takiego powstało. Co najlepsze- mamy co najmniej dwa tereny tego typu pod taką inwestycję. Pierwszy to teren Księżego Lasu. Po odpowiedniej adaptacji nie byłby wcale gorszy od Cygańskiego Lasu. Drugi teren to Kępa Hałcnowska. Wysilcie wyobraźnię i pomyślcie jak wspaniale mógłby wyglądać teren z piękną aleją akacjową, która prowadzi od przystanku w kierunku bloków. Po wycięciu krzaków i innych samosiejek , usunięciu garaży powstałby piekny park z ogródkiem jordanowskim. To właśnie powoduje, że mając to u siebie nie opuszczamy dzielnicy.Co na to Rada Osiedla? Może warto powalczyć o taką sprawę? Tym bardziej, że znowu oddaliśmy pole bez walki. Rozjechali nam Hałcnów drogami ekspresowymi a co dali w zamian? Nie liczcie na kryty basen. Wytargujmy najpiekniejszy park!!!!
Jest pewien problem. Z miastem to my w tym momencie już wiele nie damy rady załatwić, drogi już się budują, więc wątpię żeby coś Nam chcieli dać Wink Niestety, prawda jest taka, że takie sprawy należało załatwiać jeszcze przed rozpoczęciem prac, a myślę, że nie byłoby wtedy problemu.

Bez wsparcia miasta druga lokalizacja odpada. Księży Las byłby lepszy z tego powodu, że można zacząć robić coś tam samodzielnie i już coś mając zwrócić się do miasta o pomoc, co myślę dawałoby większe szanse powodzenia. No ale jest jeszcze pytanie jak wygląda sprawa własności terenów Księżego Lasu. Jeśli ktoś się orientuje to niech napisze.

Sam pomysł bardzo mi się podoba i optuję za Księżym Lasem, gdyż zwyczajnie potrzeba mniej pracy na przystosowanie. Czekam na inne opinie Wink
Wiele osób jż dawno wypowiadało się, że w naszej dzielnicy brakuje takiego miejsca.
Zgadzam się z Sogiem, Księży Las jest lepszym miejscem na zrealizowanie tego pomysłu Smile
Może się mylę, ale coś mi mówi, że Księży Las jest własnością parafii. Poza tym leży w bezpośrednim sąsiedztwie terenów przyszłego węzła komunikacyjnego "Suchy Potok", gdzie krzyżować się będą jedne z najważniejszych ciągów komunikacyjnych na terenie Polski południowej - droga ekspresowa S1 (odcinek Bielsko-Cieszyn w kierunku zachodnim, odcinek Bielsko - Kosztowy w kierunku północnym), droga ekspresowa S69 Bielsko - Zwardoń (w kieurnku południowym) oraz droga o parametrach ekspresowej, Beskidzka Droga Integracyjna Bielsko - Kraków (w kierunku wschodnim). Wypoczywanie w takim sąsiedztwie wydaje sie mało przyjemne, stąd inwestowanie w takie przedsięwzięcie jest raczej wątpliwe.
Kiedyś istniał zalążek parku obok domu kultury, ale został zagrodzony, bo stał się siedliskiem osób o podejrzanym prowadzeniu się...Sad
Niestety, problem z tzw "żulią" zawsze bedzie. Ten temat dotyka wszystkie bielskie parki. Ale to nie powód by parku nie robić. Słuszna uwaga tsp o węźle. Dlatego mimo wszystko obstaję za miejscem na Kępie. Prośba- przejdźcie się w to miejsce. Zobaczcie jaki w tym drzemie potencjał. Zapewne nie zdajecie sobie sprawy na jakim gruzowisku powstał park Rosta w Komorowicach. Myślę, że trzebaby projekt mocno naświetlić RO a może i Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Hałcnowa by sie zaangażowało. Wiadomo, że jest to projekt długofalowy. Ale nie niemożliwy!!!! Może zwrócić się o pomoc do nowego stowarzyszenia założonego przez p. Grażynę Staniszewską, która pilotuje w mieście takie projekty zwiazane z zielonymi zakątkami? Może zobligować naszego radnego p. F. Nikla?
Pomysł - w tej, czy innej lokalizacji - wart przynajmnej przedyskutowania. Ze swojej strony obiecuję zgłoszenie go na najbliższym zebraniu Zarządu Stowarzyszenia NRRH.
A może macie inne propozycje na park? Może inny zakątek? Przyznam szczerze, że nie znam dokładnie Hałcnowa , zwłaszcza obrzeży.
Może tam jest ukryty jakiś zakątek nadający się na enklawę wypoczynku?
W kwesti formalnej:
czy odbyło się jakieś zebranie SNRRH, czy mamy okres kanikuły i dopiero kole października będzie coś wiadomo?
tsp obiecał, że przedstawi problem parku na najbliższym zebraniu. A kiedy jest ono planowane? I czy można na nie przyjść?
Zebrania SNRRH nie odbywają się w jakimś określonym cyklu. Poza tym, "jak widać na załączonym obrazku", jest kanikuła. Cool
Oczywiście, że każdy mieszkaniec (i nie tylko) jest mile widziany na zebraniu Stowarzyszenia. Jeśli tylko jakieś okoliczności nie staną na przeszkodzie, to zamieszczę odpowiednie info na forum - kiedy tylko ustalona zostanie jakaś konkretna data.
W ostatniej "gazecie ratuszowej" ( właśc. "W Bielsku-Białej") podano informacje o tworzeniu parku przy ul. Wyzwolenia oraz o pracach przy wspomnianym już w poprzednich postach parku na pograniczu osiedli Wojska Polskiego i Polskich Skrzydeł. Mam nadzieję, i mocno trzymam kciuki, że SNŻRH podejdzie do tematu parku w Hałcnowie poważnie. Widać, iż miasto na razie dla tego typu projektów daje zielone światło.
Inna sprawa, iż moja podswiadomość podpowiada mi, że nic z tego nie będzie....Wszystko się jakoś rozejdzie. A szkoda , bo zwierając szeregi z RO, proboszczem , radnym p. Niklem moglibyśmy osiagnac sukces- PARK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości