• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na poletku Rady Miejskiej Bielska-Białej
A wracając do merytoryki tego wątku, następujące pytanie:
Co słychać w sprawie dróg, o których mówiliśmy kiedyś z burmistrzem Wilamowic p. Trelą i wójtem Bestwiny p. Beniowskim? Chodzi mi np. o remont ul. Do Lasu czy fragment ul. Zagrody od mostku na Słonnicy do ul. Janowickiej...
  Odpowiedz
Prezydent Miasta przesłał do Burmistrza pismo, w którym zawarł propozycję zasad współpracy. Dwukrotnie już pytałem o tę sprawę, za każdym razem informowano mnie, że Burmistrz nie raczył odpowiedzieć...
Pewnie trzeba zapytać po raz trzeci - uczynię to jutro na Komisji GMiM.
  Odpowiedz
Może trzeba pytać burmistrza Trelę?
  Odpowiedz
Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej przedstawiono radnym informację o stanie sanitarnym naszego miasta. Znalazłem w niej kilka ciekawych fragmentów.

O dopalaczach:

[Obrazek: zdjecie.jpg]

O czystości wody:

O higienie gimnazjalistów w aspekcie organizacji zajęć szkolnych:

Odpowiedz
Kiedyś
dex54 napisał(a):Wybrałeś strategicznie ważne dla dzielnicy komisje. Szkoda, że brakuje (w mojej ocenie oczywiście) "drugiego płuca": edukacji, kultury, sportu.

Otóż pojawiło się, dwa miesiące temu objąłem funkcję zastępcy przewodniczącego (a właściwie przewodniczącej) Komisji Zdrowia Polityki Społecznej i Sportu - z naciskiem na "Sportu".
  Odpowiedz
Ciekawe, co na TEN temat myślą masi forumowicze?
  Odpowiedz
To miałby być policjant? Jakie miałby kompetencje i zadania - w artykule mało o tym...
Z tego, co wyczytałem w necie, to po prostu urzędnik - skąd głupawa nazwa "oficer"?
Oficer, to oficer, a nie biurwa....
  Odpowiedz
A bo tak się przyjęło...

Ale tak naprawdę, to pochodzi z dość koślawego tłumaczenia, jakie ktoś tam kiedyś popełnił - i tak się w Polsce przyjęło.

Jak się zwał, tak się zwał, ważne aby był i dobrze realizował swoje zadania.

Z drugiej jednak strony -
Skoro biurwa, to pracownik biura, a więc biuro - czyli office... Big Grin
Stąd do oficera niedaleko. Tongue
  Odpowiedz
Można jeszcze kombinować z niemieckim - Er - on.
Onbiuro, czyli człowiek instytucja Smile
  Odpowiedz
helcen napisał(a):Jakie miałby kompetencje i zadania - w artykule mało o tym...

Komisja Europejska podejmuje działania zachęcające do rozwoju komunikacji rowerowej uznając, że jest to działanie sprzyjające wielu dziedzinom życia ludzkiego – od redukcji emisji gazów cieplarnianych i poprawy czystości powietrza, do wzrostu aktywności fizycznej prowadzącej do poprawy stanu zdrowia społeczeństwa. Już w roku 2000 wydano broszurę zachęcającą wybieralnych decydentów w miastach Unii Europejskiej do działań na rzecz rozwoju tej komunikacji - jej tytuł brzmi: "Miasta rowerowe miastami przyszłości". Europejski Komisarz ds. Ochrony Środowiska (Margot Wallstrom) pisze we wstępie do niej między innymi:

Przyczyną powstania niniejszej broszury jest przekonanie, że największymi wrogami roweru w aglomeracjach miejskich nie są samochody, ale utrwalone uprzedzenia. Broszura ta koryguje niektóre uprzedzenia zwiazane z korzystaniem z roweru jako regularnego środka transportu w środowisku miejskim.

Na 65 stronach przedstawiono wiele uwarunkowań związanych z rozwojem ruchu rowerowego, zawarto szereg wskazówek dla władz miejskich, w tym także wskazano na potrzebę powołania stanowiska urzędniczego, którego zadaniem byłoby koordynowanie wszelkich poczynań. Zapisano to tak:

Podstawowe narzędzie:
pełnomocnik (lub komórka
rowerowa) i komisja

Od strony organizacyjnej, powołanie zespołu
pełnomocników ds. rowerowych jest warunkiem
sine qua non rozwoju realistycznej i skutecznej
polityki rowerowej.
Minimum działania tego zespołu to mianowanie
koordynatora w strukturze administracji.
Zadaniem koordynatora będzie przypominanie o
aspekcie rowerowym i ewentualnie doradztwo dla
wszystkich szczebli władz miejskich (poziom
polityczny, decyzyjny, wykonawczy i kontrolny) i
we wszystkich komórkach organizacyjnych
związanych bezpośrednio i pośrednio z
zagadnieniem przejazdów rowerowych
(urbanistyka, ochrona środowiska, roboty
publiczne, finanse, szkolnictwo i młodzież, policja,
komunikacja itp.).

Mam nadzieję, że taka informacja jest wystarczająca...

A teraz informacja bieżąca.
Wraz z objęciem funkcji zastępcy przewodniczącego Komisji Zdrowia Polityki Społecznej i Sportu odbyłem szereg rozmów, w tym także z Naczelnikiem Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki. Uznałem, że moim głównym celem będzie zapewnienie, by tematyka sportu i turystyki była w dużym procencie udziałem obrad Komisji. Zacząłem od podstaw. Już wiosną zaprosiliśmy na posiedzenie Komisji prezesów parafialno szkolnych klubów sportowych, aby zaprezentowali swoją działalność, problemy i plany.
Bardzo dobrze wypadła na tym posiedzeniu nasza Prezes PSKS "Beskidy" - Pani Renata Zuber. Radni byli wręcz oszołomieni zakresem pracy Klubu, ogromem podejmowanych działań i rozległą rzeszą dzieci oraz młodzieży obejmowaną tymi działaniami.
Na sierpniowym posiedzeniu Komisji przyszła pora na czubek tej piramidy - na mój wniosek zaproszony został Prezez TS Podbeskidzie, Pan Tomasz Mikołajko. Przez ponad 1,5 godziny prezentował swoje działania dla uporządkowania spraw Klubu, podejmowane akcje i realizowany sposób budowania Klubu, budowania jego więzi z miastem i regionem, sposoby pozyskiwania partnerów i sponsorów. Trzeba przyznać, że wypadło to imponująco. Prezes przedstawił radnym wiele problemów i uwarunkowań. Zaprezentowano nam także jak TS Podbeskidzie wypada na tle innych drużyn, jeżeli chodzi o budżet, jakim dysponuje.

[Obrazek: a4c28f6b002528d457bd2947]

Dla porównania budżet drużyn Ekstraklasy w minionym sezonie:

[Obrazek: c4b1148c001ddfa857bd2939]

Jednym z ciekawszych przedsięwzięć Prezesa TS Podbeskidzie ma być uruchomienie przedszkola piłkarskiego. Na kilku, a może na kilkunastu boiskach wielofunkcyjnych miasta i okolicy (to zależy od chęci ich gospodarzy - najczęściej dyrekcji szkół podstawowych), prowadzone bedą regularne zajęcia piłkarskie dla przedszkolaków w wieku od 3 lat. Przynajmniej raz w tygodniu fachowcy finansowani przez Klub będą prowadzić zajęcia z dziećmi. Dzieciaki zostaną wyposażone w sprzęt sportowy i stroje piłkarskie. Ta akcja ma na celu nie tylko szerokie szkolenie dzieci i młodzieży, ale działanie dla związania z klubem także ich rodziców i znajomych rodziców - a więc pozyskanie szerokiego społecznego poparcia dla idei klubu regionalnego.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości