• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na poletku Rady Miejskiej Bielska-Białej
Hi, hi, hi,... zaśmiałem się złośliwie.
  Odpowiedz
Złość piękności szkodzi - a złośliwość??? Hmmmm....
  Odpowiedz
Mam rozumieć, że przed myślnikiem było do mnie Smile, a po do dexa?
  Odpowiedz
No a jak inaczej? Pewnie że tak!. Chyba może przypuszczalnie tak.
  Odpowiedz
Po posiedzeniu Komisji Gospodarki Miejskiej i Mieszkalnictwa:
- rady osiedli, podobnie jak w roku bieżącym, nie będą dysponowały żadnymi dodatkowymi funduszami z przeznaczeniem na remonty dróg,
- na remont hałcnowskiego Domu Kultury przeznaczono 400 tys. zł,
- planowana jest przebudowa skrzyżowania ulic Wyzwolenia - Witosa i wprowadzenie na nim sygnalizacji świetlnej,
- planowane są kolejne prace związane z uporządkowaniem i docelowym utworzeniem parku na Kępie Hałcnowskiej,
- wstępnie planuje się podjęcie prac związanych z budową tzw. ulicy Nowohałcnowskiej,
- na budowę chodników przy głównych ciągach komunikacyjnych zaplanowano w skali miasta 700 tys. zł,
- na budżet obywatelski w roku 2015 przeznaczono 3,75 mln zł (1,25 mln na wydatki bieżące, 2,5 mln zł na wydatki majątkowe).
- jedno z kolejnych posiedzeń Komisji poświęcone będzie systemowi dróg dla rowerów w naszym mieście (to mój wniosek).

Dodatkowego wyjaśnienia wymaga budowa Nowohałcnowskiej.
Działania, jakie zaplanowano, to udział w konkursie na budowę dróg powiatowych - w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Jeżeli nie uda się zdobyć środków w ramach tego programu, to dalszych działań na razie nie przewiduje się...
Dodać zaś trzeba, że istniejąca dokumentacja projektowa prawdopodobnie utraci (jeśli już nie utraciła) swoją ważność. Niezbędne będzie podjęcie na nowo wszelkich tzw. uzgodnień.
Miasto ma zamiar zgłosić do postępowania konkursowego jeszcze takie ulice, jak Sobieskiego (kontynuacja) oraz Zapora i Tartaczna.
W zakresie budowy chodników zaplanowano budowę dalszego ciągu chodnika na ul. Janowickiej, zgłosiłem także potrzebę kontynuowania budowy chodnika na ul. Wyzwolenia i planowania budowy chodnika (w dalszej kolejności) na ul. Krzemionki.
  Odpowiedz
Bardzo mi odpowiada i bardzo podoba mi się taka aktywność radnego hałcnowskiego, szczególnie w kwestiach często dotychczas podnoszonych na posiedzeniach Rady osiedla Hałcnów.
Często pojawia się tu słówko "planowane". Czy wszystko to dotyczy roku 2015?
  Odpowiedz
"Planowane" - to znaczy ujęte (zapisane) w planie budżetu miejskiego na rok 2015:
- brak funduszy dla rad osiedli
- remont DK w Hałcnowie
- udział w postępowaniu konkursowym dot. ul. Nowohałcnowskiej (tfu! Co za nazwa...).
- budowa chodników przy głównych ciągach komunikacyjnych
- budżet obywatelski

Z przeprowadzonych rozmów wynika, że zapisy te obejmują:
- chodnik na ul. Janowickiej
- przebudowę skrzyżowania ulic Wyzwolenia - Witosa

Niestety, w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2014 - 2025 Nowohałcnowskiej nie wymieniono. Jeżeli uda się zdobyć konkursowe środki, będzie korekta prognozy i budżetu...
  Odpowiedz
Aktywność Pana radnego jest imponująca. Życzę wytrwałości.
Proszę trzymać "rękę na pulsie" w sprawie Nowohałcnowskiej, bo jeśli nie ma kompletu dokumentacji projektowej gotowej do wydania pozwolenia na budowę, to ciężko będzie zdobyć fundusze z RPO. Myślę, że dobrze by było ściśle współpracować z Biurem Funduszy Unijnych UM.
A jaki jest zakres planowanego remontu DK w Hałcnowie? Czy przewidziana jest klimatyzacja z prawdziwego zadrzenia?
  Odpowiedz
Klimatyzacja fajowa rzecz. Aż dziw bierze, że grabarz od basenu, tego nie przewidział w swoich planach...
  Odpowiedz
Z tą nadzwyczajną aktywnością pana radnego bym nie przesadzał. To normalna rutynowa działalność każdego radnego(aktywne uczestnictwo w roboczych posiedzeniach komisji, udział w sesjach). Radny Nikiel po prostu nie korzystał z możliwości tak szczegółowego bieżącego informowania w internecie o swych działaniach. Pisał raz na miesiąc w gazetce parafialnej. A Bronek zrozumiał dużo wcześniej prostą zasadę: To, o czym się nie mówi, nie pisze, czego nie widać w TV czy w internecie, nie istnieje. I bardzo dobrze. Dzięki temu, wiemy (i mam nadzieję), ze wiedzieć będziemy w przyszłości, czym ratusz żyje na bieżąco i co z tego dla nas hałcnowian wynika.
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości