• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na poletku Rady Miejskiej Bielska-Białej
Trwa sesja Rady Miejskiej. Przyjęliśmy ślubowanie Prezydenta Miasta Jacka Krywulta. Przemysław Drabek powtórnie został zgłoszony na funkcję wiceprzewodniczącego Rady. Za 10 minut głosowanie
  Odpowiedz
A nie możesz włączyć kamerki w smartfonie?[Obrazek: 035.gif]
  Odpowiedz
Nie, nie mogę. Wszyscy są proszeni o wyłączenie telefonów komórkowych, bo mogą zakłócać pracę elektronicznego systemu prowadzenia obrad i głosowania. Relację pisałem podczas przerwy technicznej związanej z przygotowaniem głosowania tajnego nad kandydaturą pana Drabka.
Wszystkie sesje są transmitowane w internecie (wejście ze strony Urzędu).

TRANSMISJA (I RETRANSMISJA) OBRAD

Ostatecznie wynik głosowania nad tą kandydaturą:
ZA - 23 głosy
PRZECIW - 0 głosów
WSTRZYMAŁO SIĘ - 0 głosów
A więc pan Przemysław Drabek jednogłośnie został wybrany wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Bielska-Białej (na sali było obecnych 23 radnych).

Poza tym wybrano przewodniczących poszczególnych komisji Rady. Szczegóły bedą jutro (a może jeszcze dzisiaj) na różnych portalach - w tym na stronie Urzędu.

Ponado przyjmowaliśmy kilka uchwał, w tym o wynagrodzeniu Prezydenta Miasta.
Zgłosiłem uwagę do projektu jednej z uchwał (o planie zagospodarowania przestrzennego w rejonie stadionu miejskiego) - wykazując ewidentny w niej błąd. Dyrektor Biura Rozwoju Miasta nie potrafił wytłumaczyć tego w jasny sposób, więc zarządzono przerwę w sesji i w trybie nadzwyczajnym zwołano posiedzenie Komisji Gospodarki Przestrzennej, na którym próbowano problem wyjaśnić. Ostatecznie Biuro to wprowadziło poprawkę do projektu uchwały, jednak nie rozwiało wszystkich wątpliwości. Ostatecznie radni przyjęli uchwałę - przy kilku głosach wstrzymujących się (w tym moim).
  Odpowiedz
Na stronie UM B-B jest już retransmisja II Sesji Rady Miejskiej Bielska-Białej:

II Sesja RM - retransmisja

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, to godz. 1:05.14 - moje wystąpienie z uwagami do projektu uchwały o planie zagospodarowania dla rejonu stadionu przy ul. Żywieckiej.
  Odpowiedz
Na Komisji BiS uzupełniliśmy zapis w projekcie budżetu na rok 2015 o dotację dla policji 60 tys. PLN z przeznaczeniem na zakup dwóch samochodów dla drogówki (wkład miasta 50%).
Z niepokojem czytam postanowienia "Wieloletniej prognozy finasowej dla miasta Bielska-Białej na lata 2014 - 2025". Nie mogę jakoś doszukać się zapisów istotnych dla naszej dzielnicy. Jutrzejsze posiedzenie Komisji Gospodarki Miejskiej może być gorące...
  Odpowiedz
No nareszcie ktoś, kto umie czytać ze zrozumieniem.
  Odpowiedz
No przecież tsp się nie wywyższa.
  Odpowiedz
Ale o co chodzi???
  Odpowiedz
No właśnie, o co cho, jak mawiają klasycy tego forum?
  Odpowiedz
Może cho o to, że się nie wywyższa z przyczyn obiektywnych - taki żart....
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości