• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na poletku Rady Miejskiej Bielska-Białej
Dziś - niczym
Jutro - wszystkim my???
  Odpowiedz
Why not?
  Odpowiedz
Dla obniżenia temperatury "politycznej". Przeczytałem tytuł działu, jako : "Napletki Rady Miejskiej...."
Muszę do okulisty Smile
  Odpowiedz
"Why not"? Taż to 'Międzynarodówka"fuj.
  Odpowiedz
Polecam, krótko ale zawsze...Wink Nowe twarze w Radzie Miejskiej
  Odpowiedz
Przecie napisałem "za przeproszeniem", a radny podchwycił, słusznie zresztą, bo te słowa takie głupie nie są, tylko zrobiono z nich cyrk...Nauka chyba taka, że słowa nie zastąpią czynów, a na tych, którzy gorliwie to śpiewali, możemy spuścić kurtynę miłosierdzia lub ewentualnie wysłać na Białoruś...
  Odpowiedz
Krzysio21 napisał(a):Polecam, krótko ale zawsze...(...)
Ciekawy materiał. Intryguje mnie przedostatnia - jak sądzę- posługa jednego z radnych, czyli basen. No może w międzyczasie "powycina" coś na organkach...
  Odpowiedz
Materiał zdecydowanie obcięty, redaktory dały to, co im najbardziej pasowało...
  Odpowiedz
Dzisiaj druga już w tej kadencji Sesja Rady Miejskiej Bielska-Białej. Zobaczymy co nam przyniesie (oprócz programowego zaprzysiężenia Prezydenta Miasta, wyboru przewodniczących komisji i rozważań uchwał). Może znowu być ciekawie...

Porządek obrad II sesji RADY MIEJSKIEJ W BIELSKU-BIAŁEJ w dniu 9 grudnia 2014 roku (wtorek) godz. 15.00

1. Otwarcie sesji Rady Miejskiej.
2. Wręczenie Panu Jackowi Krywultowi zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Bielska-Białej.
3. Złożenie ślubowania przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej.
4. Wystąpienia zaproszonych gości.
5. Przyjęcie protokołu I sesji Rady Miejskiej.
6. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla Prezydenta Miasta Bielska-Białej.
7. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia składu osobowego stałych Komisji Rady Miejskiej.
8. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.
9. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Komisji Budżetu, Strategii i Rozwoju Gospodarczego.
10. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Komisji Gospodarki Miejskiej i Mieszkalnictwa.
11. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Komisji Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska.
12. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Komisji Edukacji i Kultury.
13. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu.
14. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa i Samorządności.
15. Podjęcie uchwały uchwały w sprawie zmian budżetu miasta Bielska-Białej na 2014 rok.
16. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XXXVII/884/2013 Rady Miejskiej w Bielsku-Białej z dnia
20 grudnia 2013 r. - Wieloletniej prognozy finansowej miasta Bielska-Białej.
17. Podjęcie uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla stadionu piłkarskiego położonego przy ul. Żywieckiej i ul. Rychlińskiego.
18. Sprawy różne.
19. Zakończenie obrad.

Informuję, że (po pzreanalizowaniu wszelkich za i przeciw), pomimo pewnych propozycji, zrezygnowałem z ubiegania się o funkcję przewodniczącego, lub wiceprzewodniczącego jakiejkolwiek komisji. Ta decyzja pozwoliła usatysfakcjonować parę osób.
Zadeklarowałem natomiast pracę w trzech komisjach:

- Komisja Gospodarki Miejskiej i Mieszkalnictwa
Problematyka między innymi:
- miejskich dróg, ulic, mostów, placów, organizacji ruchu drogowego,
- oświetlenia ulic miejskich,
- lokalnego transportu zbiorowego,

- Komisja Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska
Problematyka:
- opiniowanie ważniejszych zamierzeń inwestorskich w obszarze miasta,
- opiniowanie spraw związanych z układem komunikacyjnym miasta.

- Komisja Bezpieczeństwa i Samorządności
Problematyka:
- współpraca z organami zawodowej i ochotniczej straży pożarnej, ochrony przeciwpowodziowej i ratownictwa ogólnego,
- współpraca z Radami i Zarządami Osiedli,
- opiniowanie i współudział w pracach nowelizacji "Statutu Osiedla".

Szczegółowe zakresy działań poszczególnych komisji zainteresowani znajdą TUTAJ .
  Odpowiedz
Wybrałeś strategicznie ważne dla dzielnicy komisje. Szkoda, że brakuje (w mojej ocenie oczywiście) "drugiego płuca": edukacji, kultury, sportu. Ale we wszystkim nie da się uczestniczyć. Ot proza życia (także życia radnego).
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości