• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boisko wielofunkcyjne
#1
Jak wszystkim pewnie już wiadomo, dzięki intensywnym staraniom wszystkich hałcnowskich środowisk (Rada Osiedla Hałcnów, SP28, Gimnazjum nr 6, PSKS "Beskidy", Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Hałcnowa, radni - również spoza Hałcnowa), a także dzięki przychylności Prezydenta Miasta Jacka Krywulta, udało się wreszcie wprowadzić do planu inwestycji budowę boiska wielofunkcyjnego w Hałcnowie. Boisko jeszcze w tym roku ma powstać przy Szkole Podstawowej nr 28, ale służyć powinno całemu środowisku.
Bardzo szczupłe środki finansowe, jakie może przekazać Urząd Miejski na ten cel, nie pozwolą jednak na pełną realizację programu budowy, o jakim marzyliśmy. Z budżetu uda się zrealizować pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, boiska do koszykówki i siatkówki. Udało się też znaleźć pieniądze na budowę bieżni z czterema torami do sprintu na 60m, która będzie równocześnie służyć jako rozbieg do skoków w dal i wzwyż (na końcu powinna powstać piaskownica).
Odbyliśmy już szereg spotkań i gorących dyskusji z projektantem oraz z przedstawicielami Urzędu Miejskiego. Nasze oczekiwania zderzają się z możliwościami finansowymi. Chcemy jednak aby budowane boisko tak usytuować, by nie zamknąć sobie możliwości jakichś rozbudów o kolejne elementy w przyszłości. Dlatego też może warto o tym podyskutować - choć czas nagli, bo trzeba opracować projekt ostateczny i rozpocząć prace - tak aby już jesienią móc cieszyć się nowym obiektem.
Poniżej zamieszczam pierwszą koncepcję wykonaną przez projektanta:

[Obrazek: d1bd1af90027253053312702]

Oczywiście proponowane rozwiązania dalekie są od naszej pierwotnej koncepcji:

[Obrazek: 81c36b88002cc2f05331275c]

Wielu rzeczy nie uwzględniono i podejmiemy starania, aby projektant uwzględnił je w rysunku docelowej koncepcji zagospodarowania. Pomóc nam mogą wasze uwagi - zapraszam więc do dyskusji.

  Odpowiedz
#2
Mam pytanie, w jaki sposób boisko może służyć całemu środowisku?
Czy tak, "z ulicy" też będzie można z niego korzystać czy raczej masz na myśli wydarzenia zorganizowane?
Czy dobrze widzę, ze zakres docelowy mocno okrojony w stosunku do pierwotnego projektu?
  Odpowiedz
#3
To, w jaki sposób będzie służyło, będzie dopiero przedmiotem ustaleń i jakiegoś pewnie regulaminu korzystania. Są na przykład boiska z oświetleniem, a jeżeli ktoś chce grać po zmroku, to "kupuje" określony czas oświetlenia poprzez na przykłąd wrzucenie monety do odpowiedniego automatu. Jest do rozwiązania kwestia dostępności, bezpieczeństwa, odpowiedzialności itp. itd. To dopiero przed nami.
Teraz zaś próbujmy się dopracować czegoś, co będzie służyło i będzie mogło się rozwijać.
Rzeczywiście wstępna propozycja projektanta dalece odbiega od naszych marzeń i wyobrażeń. Pamietać jednak trzeba, że projektant działa w zakresie określonego zlecenia, a ono zostało sformułowane na miarę możliwości finansowych miasta. Tak jak już napisałem, to co teraz zostanie zbudowane, nie może zamknąć możliwości rozwoju w przyszłości. Musimy o to zadbać - dlategoteż ważne są wasze uwagi, które jednak powinny być konstruktywne.
  Odpowiedz
#4
Oto już projekt boiska przesłany nam przez projektanta, a podobno uzgodniony przez Urząd Miejski:

[Obrazek: faa0a350001588ea5342ee7a]

[Obrazek: c0841ef0001f41345342ee82]

Czy macie jakieś uwagi? Coś się wam podoba, albo też nie podoba? Coś chcielibyście zmienić, o coś uzupełnić?
  Odpowiedz
#5
Kort do tenisa ziemnegoSmile
W pierwotnym planie były szanse na odrębny, a teraz jest możliwość wykorzystania tej powierzchni w taki sposób, aby umiejscowić na nim kort?
  Odpowiedz
#6
Czekam na dalsze uwagi - spotkanie z projektantem jutro (środa) o godz. 8.00.
  Odpowiedz
#7
Nie wiem, czy otoczenie skrzyni do skoku w dal powinno być z twardej kostki brukowej czy też z tego poliuretanu? Nie chce myśleć o urazach, jak ktoś się "nie zmieści w polu" Sad
  Odpowiedz
#8
To właśnie zausterkowaliśmy, żądając kostki (skoro kostka wg architekta być musi) z poliuretanu. Okazało się, ze kasy nie wystarcza na poliuretan, więc wspólnie z Dyrekcją SP28 podjęliśmy decyzję, że w takim razie niech tam będzie trawa...
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości