.: Hałcnów.pl :. -  forum mieszkańców Hałcnowa
"Dzieje Parafii NNMP w Hałcnowie " - Wersja do druku

+- .: Hałcnów.pl :. - forum mieszkańców Hałcnowa (http://halcnow.pl/forum)
+-- Dział: Ogólne (http://halcnow.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pogaduszki (http://halcnow.pl/forum/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: "Dzieje Parafii NNMP w Hałcnowie " (/showthread.php?tid=2704)

Strony: 1 2 3 4 5

"Dzieje Parafii NNMP w Hałcnowie " - evv1 - 20-06-2016

Dzień dobry wszystkim. Pozostając w temacie książek o Hałcnowie, warto zwrócić uwagę na wydaną niedawno monografię,, Dzieje Parafii NNMP w Hałcnowie ". Książka jest pięknie wydana, zdj cudowne. Przedstawione zostało wiele faktów z historii Polski i Hałcnowa. Wydanie tej publikacji to wspaniała inicjatywa, tylko dlaczego nie zwrócono uwagi na pojawiające się na wielu stronach literówki? Literówka już w spisie treści, później s. 19, 20,21,38,39...... Trochę szkoda ze zaniedbano ten, podstawowy przecież w książkach aspekt, poprawną polszczyznę

RE: "Hałcnów od A do Z" - helcen - 20-06-2016

Dzień dobrySmile Gdzie można zdobyć tę książkę? Mówisz, że są literówki....ciekawe taki reżim tu panuje w tej kwestii..

"Hałcnów od A do Z" - Rafix84 - 20-06-2016

Pewnie w tym sklepiku w kościele. Pewnie też ją nabędę.

RE: "Hałcnów od A do Z" - tsp - 20-06-2016

W niedzielę była sprzedawana przed kościołem na stoisku młodzieżowym.

Ale żeby literówki???
Wszak korektę prowadził nie ktoś inny, jak...

...dex? Nie to niemożliwe...

RE: "Hałcnów od A do Z" - AniSzy - 20-06-2016

Muszę tu wziąć w obronę osobę, która robiła korektę, bo wykonała kawał pracy, której nikt inny się nie podjął. Niestety, czasu na korektę było dramatycznie mało, a materiał ogromny. Drukarnia czekała już na skład książki, który też wymagał wielu, wielu godzin pracy. Myślę, że można wziąć to pod uwagę, i cieszyć się tym, że ktoś społecznie wykonał naprawdę sporą pracę, dzięki czemu powstało takie unikatowe wydawnictwo. Zresztą, nie myli się tylko ten, kto nic nie robi, zatem wszystkim wypowiadającym się sarkastycznie w tym temacie wypada pogratulować NIE ZROBIENIA błędów w książce, której NIE NAPISALI i NIE SKORYGOWALI.

Ale brednie. Robi się wszystko idealnie, albo wcale. Nikt nie jest oskarżany przecież o nic, bo wiadomo, że to społeczna robota. Tylko, że społeczna nie może oznaczać, że gorsza. Evv1 ma książkę z literówkami, tak się jej tłumaczysz? Ktoś ma kupować książkę i olać żenujące błędy???

Ja tej książki nie widziałem, nie czytałem. Jeśli jest tak, jak pisze Evv1, to po prostu skandal i niczym nie zamydlisz oczu.
Cytat:Literówka już w spisie treści, później s. 19, 20,21,38,39....
Proszę, przestań....

RE: "Hałcnów od A do Z" - evv1 - 20-06-2016

Nie chciałam aby mój wpis był odebrany jako sarkastyczny. szkoda że nie mieliście więcej czasu na korekty, może w drugim wydaniu się uda. Pozdrawiam twórców książki, mimo wszystko jest bardzo ciekawa, zwłaszcza dla osoby która interesuje się historią i dawnymi czasami

Niestety ktoś go tak odebrał, ale nie jaSmile Pozdrawiam.